Çështja “Tahiri”, Koçijançiç: BE po e vëzhgon rreptësisht

October 26, 2017 20:56

Çështja “Tahiri”, Koçijançiç: BE po e vëzhgon rreptësisht

Për “Çështjen” Tahiri foli sot edhe Zëdhenësja e Komisionit Europian, Maja Koçijançiç.

Ajo deklaroi se pritshmëria e Brukselit është që hetimi dhe të gjitha hapat e nevojshme të ndërmerren në përputhje me standardet ndërkombëtare.

Ajo tha se Bashkimi Europian do ta monitorojë këtë çështje nga shumë afër.

“Ju e dini që Komoisioni Europian përgatit raportin e tij vjetor, ku kjo do të jetë në një vëzhgim të rreptë, duke qenë se lufta kundër krimit të organizuar dhe reforma e drejtësisë janë prioritete”, u shpreh ajo në një konferencë për shtyp, e pyetur nga Tv Klan.

October 26, 2017 20:56
Komento

8 Komente

 1. intelektuali October 26, 22:10

  BE-JA NUK MALLENGJEHET DHE NUK IMPRESIONOHET ASPAK NGA “LETRAT E BYTHES” SE KRIMINELIT SAIMIR TAHIRI QE I PARAQET NE KUVENDIN E TURPIT DHE REZILIT SI INDULGJENCA PAFAJESIE PER KRIMET E TIJ MONSTRUOZE

  Po pse me Kriminelin e Enverit Gramoz Ruci dhe me Kapobanden e droges Edi Rama do te hyje Shqypnia ne BE?

  Reply to this comment
 2. MH October 26, 22:55

  Po po.
  Jeni me informacionin e vjeter.Kerkoja Prokurorise se Katanias deklaraten e plot per Z.Tahiri.
  Ju jeni e zgjuar dhe me ta lexuar dokumentin e prokurorise se katanias do kerkoni te falur per ngutjen.Nga qe iu asht ba goja gjithmon ne nji drejtim: Rreforma,lufta ,korrupsioni.Pranimi ne BE!!!!

  Reply to this comment
 3. Rr. B. Gramshi October 27, 01:01

  Bukur e ke thene o intelesheliu,…. dale more, na e paske llagapin intelektuali. Hahahahahaha…

  Reply to this comment
 4. Hani pak mos hani shume m.... October 27, 04:18

  “Intelek-cari” bej analizen e ADN se do te dalesh i ngjizur nga ndonje operativ sigurimi, qe te ka shkerdhyer mamane….
  Vete ke nevoj per gojore.
  Po qytetaret e BE qe ne kete rast i perfaqeson Kari-jancic, cfare pijne qumesht dhe Coca Cola, ndersa drogen ja u kane lene per konsum shqiptareve, afganeve marokeneve etj qe jane njerez te “keqinj” dhe po demtojne qytecaret GAY te perendimit.

  Reply to this comment
 5. Dn October 27, 08:21

  Po,po ashtu menduan,ja hodhem amerikes e BEse…me nje Edi kukul e bukur!
  E h jo, pra jo,nuk po e ha , bota kete loje..

  Reply to this comment
 6. intelektuali October 27, 11:09

  Ore PISA te mallkuar nga Zoti enveriste te ndyre,

  PO A HANI PYKA LLOGJIKE JU MORE KARAGJOZA TE ENVERIT?

  Qe i dilni ne mbrojtje kriminelit dhe narkotrafikantit Saimir Tahiri dhe Habilajve te tij me parrullen:

  MEQE SALIU “VARKARI” I ENVERIT KA KRYER KRIME NE TE KALUAREN EDHE EDVIN “PARTIZANI” I ENVERIT MUND TE VAZHDOJE ME KRIME TE TJERA SA TE DOJE SOT

  Po cfare llogjike kurvash komuniste eshte kjo o PISA enveriste? Po cfare keni ju more te poshter me intelektualin qe thote vetem te VERTETEN?

  PO KETE SHQYPNI TE DEGJENERUAR TOTALISHT DHE TE MBUSHUR ME DROGE PA KURFARE PRODHIMI KOMBETAR KERKONI JU O IDIOTE FANATIKE?

  Po pse jane duke u larguar shqyptaret nga Rilindja Mafiozo-Enveriste si cifutet ne shkretetire per te shpetuar koken ne Perendim?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*