CEZ, institucioneve: Ndërpresim energjinë nëse nuk paguani deri më 7 gusht

Redaksia Online August 3, 2013 11:26

CEZ, institucioneve: Ndërpresim energjinë nëse nuk paguani deri më 7 gusht

Kompania e shpërndarjes së energjisë “CEZ Shpërndarje”, paralajmëron institucionet buxhetore dhe jobuxhetore se do të ndërpresë energjinë për shkak të mosshlyerjes së detyrimeve financiare.

Në një deklaratë të kompanisë thuhet se afati është dita e mërkurë e javës së ardhshme dhe nëse këto institucione nuk kanë shlyer detyrimet, do të fillojnë edhe masat. CEZ Shpërndarje ka vijuar me ndërprerje në disa zona për konsumatorët debitorë, por duket se tashmë radha është e institucioneve.

CEZ ndodhet në një situatë të vështirë financiare, pasi i duhet që të importojë energji për humbjet, një urdhër ky i dhënë nga Enti Rregullator i Energjisë dhe që përfshin gushtin. Në këto kushte duket se shpesa për të mbledhur ca para më shumë është drejtuar tek institucionet të cilat pak gjasa ka që të paguajnë pas shtrëngimit që u është bërë financave të këtyre të fundit. CEZ ka bërë me dije se afati i fundit për shlyerjen e detyrimeve është data 7 gusht, por nuk ka bërë publike vlerën që i detyrohen këto institucione kompanisë së shpërndarjes, si dhe listën e atyre që janë debitorë, përfshirë ujësjellësit.

CEZ u perdor rendshem ne fushaten elektorale ne krah te PD-së.

 

Redaksia Online August 3, 2013 11:26
Komento

6 Komente

 1. anonim August 3, 16:06

  Kur Cez e kishin çekët punonjësit e cez u arrestuan se ju pre energjia sahit dollapëve të ujësjellsave, tani Dollapi i cez do presi energjinë buxhetorëve. Përralla. Pse nuk pritet energjia në Kukës, Tropojë, Bathore, Paskuqan etj ku kanë 23 vjet që nuk e paguajnë aq sa edhe Mul injoranti i bëri vjershë Berishës për këtë gjë.

  Reply to this comment
 2. Daniel August 3, 16:52

  Perse pikerisht tani kur istutucionet dhe dikasteret do ti kalojne qeverise se re!?!?!?!?!?!? Per te thene,qe e majta nuk po paguan!? Njesoi si me ritjen e rrogave,e djathta mburet dhe firmos,qeveria e re duhet te pergjigjet. Per keto mbureni!?

  Reply to this comment
 3. Gramoz August 3, 18:21

  tani e gjete fashist i berishes qe ti presesh dritat ,pse nuk e bere me pare o sharlatan qe te na i mbushje mendjen qe vertet te dhimset malli i popullit ,,,,,jo ti do jesh me ndershkuari nga te gjithe

  Reply to this comment
 4. Pellumb zaimi August 5, 11:10

  Kur do degjojme nje here te vetme qe sahiti ju ka vjele detyrimet e energjise elektrike bashkefshatarëve dhe bashké krahinorëve te vet? Pa bere kete gje o sahit sendyqi çdo ulërime qé del nga dollapi juaj eshte pa vlere. Te ky kontigjen qé ju pérmenda fshihen vjedhjet dhe poshtersite tuaja me te medha. Hajde mor militant sahiti hajde? Po mundohesh të luash por loja jote eshte fare pa kripë? 0 sahit mavria, s’behet shteti kur vjen nga dhia?!!!

  Reply to this comment
 5. DREJTESIA August 5, 13:00

  Kur do vesh ne burg o hajduti i PD? Se e ke kthyer kompanine ne fole te hajduteve te PD ,qe hoqe nga puna gjithe specilistet e mirefillte dhe solle gjithe hajdutet ordinere qe skane lene me matesa pa hapur dhe pa vjedhur energjine qe blihet me leket e taksapaguesve shqiptare!!!
  Kjo kompani do te gjeje qetesi vetem kur njerez si ti dhe shoket e tu te shkoni ne burg per te gjitha mashtrimet qe keni bere me bilancet e Cezit qe nga viti 2009 apo kujton se nuk i dine keta qe do te vijne ne pushtet ne Shtator?!Do japesh llogari nje per nje per te gjitha shifrat e fallsifikuara gjoja per ulje te humbjeve dhe per gjithe stanin e hajduteve qe kane marre luget sikur jane ne pronen e tyre .Vetem drejtesia do te vendose mbi ju dhe sojin tuaj turpi i ketij vendi Injorant qe as fjaline nuk e formulon dot!!!

  Reply to this comment
 6. erti August 5, 13:15

  mMq mos e besoni kete genjeshter te Sahit Hajdutit.Normalisht qe ky komunikim hyn ne fuqi ne Shtator kur do qeverisin Socialistet me arsyen se po punojne me ndershmeri.Kjo ide nuk do i ec per shtat Sahitit sespe ne Shtator leqe nuk do jete me ne pune,por do jete ne prokurori ose ne burg.Poshte Hajnat e Saliut me Sahit Dollapin ne krye.Ti Sahit dollapi me gjthe plerat e tu keni per ti vjell ato qe kini vjedh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*