Çfarë fantazojnë 1516 persona (+16)

September 16, 2019 22:17

Çfarë fantazojnë 1516 persona (+16)

Një grup shkencëtarësh ka bërë një hulumtim të fantazive seksuale te 1.516 persona, të cilëve u është dhënë lista me 55 fantazi seksuale të ndryshme.

Kanë pasur për detyrë që çdo fantazi ta vlerësojnë sipas intensitetit, ndërkaq atë më të preferuarën ta përshkruajnë sa më hollësisht.

Si fantazi më e popullarizuar te personat e të dy gjinive është vënë theksi te seksi që përfshin ndjenjat romantike.

Është befasuese, apo jo?

Por seksi i papritur dhe seksi në vende të pazakonshme gjithashtu janë vënë në majë të listës.

Dhe shifra më befasuese është se 65 për qind e femrave kanë zgjedhur seksin e nënshtruar si njërën ndër fantazitë më të preferuara seksuale.

Më shumë se 52 për qind e tyre kanë vendosur për variante të ndryshme të të lidhurit, 36 për qind fantazojnë për seks të dhunshëm, ndërkaq 28,9 për qind fantazojnë për dëshirën që mashkulli t’i detyrojë për të bërë seks.

Meshkujt gjithashtu eksitohen nga këto fantazi, mirëpo ata, përparësi u japin fantazive për seksin oral dhe seksin me disa femra njëherazi.

 

d.a. / dita

September 16, 2019 22:17
Komento

1 Koment

  1. vlora September 20, 10:22

    Per ironi te fatit,per keta lloji “Shkencetaresh”,Te gjitha jane ne rregull dhe tani kane mbrritur ne kete palo studim! per te cilet me rendesi ka forma?..Njerezimi kerkone Pune dhe rritje te cilesise se jetes pasi globi po shkone drejte te papriturave,edhe te krijuara nga vete Ne,por me se shumtu nga vete Natyra.qe do te thote se te gjithe keta Shkencetare duhet te orjentohen drejte kerkesave imediate per te perballuar te papriturat,pasi sexin e kane te mesuar qe ne djep.por…fundja edhe ata thone se po merremi me studim…O Zot!..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*