Çfarë firmosi Lulzim Basha? Paratë dhe lidhja e PD-së me Biniatta-n

March 12, 2018 20:11

Çfarë firmosi Lulzim Basha? Paratë dhe lidhja e PD-së me Biniatta-n

Kjo është kontrata, e cila është firmosur nga Lulzim Basha 1 vit më parë , në kulmin e protestës së opozitës në bulevard, me Nick Muzin për lobim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Megjithatë, ende nuk është e qartë  se përse kompania ‘Biniatta Trade’ me lidhje ruse ka paguar 150 mijë dollarë lobistin që punonte për Partinë Demokratike, të cilin Lulzim Basha thotë se nuk e njeh.

Kjo është firma që Lulzim Basha hodhi më 22 Mars 2017, në një marrëveshje të kundërfirmosur nga lobuesi amerikan Nick Muzin.

Demokratët ishin ende në çadrën e protestës, kur Basha pagoi një nga njerëzit pranë administratës Trump, për ta ndihmuar në përçimin e vizionit dhe qëllimit të Partisë Demokratike pranë liderëve politikë dhe të biznesit në Shtetet e Bashkuara.

Disa muaj më pas, kur PD ishte futur në zgjedhje duke dalë humbëse dhe Basha ishte rikonfirmuar kryetar, Nick Muzin ishte paraqitur dhe njëherë pranë Departamentit Amerikan të Drejtësisë, për të sqaruar se për shërbimet ndaj demokratëve kishte marrë edhe një tjetër pagesë, prej 150 mijë dollarësh, nga firma Biniatta Trade.

Në dokumentin që Top Channel disponon, lobuesi i Bashës thotë se Biniatta, e ka paguar atë për aktivitetet e kryera në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë.

Por Lulzim Basha jo vetëm që mohon firmën Biniatta Trade, por mohon edhe pagesën që Muzin thotë se e ka marrë në emër të demokratëve.

“Nuk e njoh fare Biniatën. Nuk i ka dhënë paratë për PD”, është shprehur Basha.

E vërteta duket se gjendet në dy drejtime:

 1. Ose Nick Muzin ka gënjyer autoritetet amerikane.
 2. Ose Lulzim Basha nuk po thotë të vërtetën.

s.a/dita

March 12, 2018 20:11
Komento

6 Komente

 1. hahah shifeni si pozon kryepajdhi haaaaaahahah .o me qesh e urrejt njikohesishte kte sharlatan March 12, 20:30

  u dhi tu pozu ,karaputana e e pd-se ,
  ju duk vetja politikan .
  pale mbasi vodhen miljona e vrane si deshen
  banda e karakurves se vicidolit ,
  ky putan hollande
  filloj qerratai me lexu librat nga historia e Hitlerit
  e filloj te
  pozoj si gjasme hahahahah
  shifeni si nji cop muti qe eshte !
  oooo zot ,
  kta funderina shijne ne ate vend ,
  nderkohe qe jashte ,kta kane vleren e nji cope muti
  e s’jan te zote te jetojne

  Reply to this comment
 2. !!!! March 12, 23:55

  Basha gjithmone ka genjyer ,ka vjedhur dhe vrare .Pse nuk e tha para dy ditesh PR i nderuar i Filozofise ,se ky ska dipllome ,ashtu si ky Basha , eshte dhe Fate Velaj deputet i PS ,me dipllome te blere tek kristali ,pa shkuar as edhe nje dite ,dhe gjate kesaj periudhe , “gjoja studimi ” ka punuar e ka mare roge ne Austri.??!! Dhe Rama i di keto gjera ,por ??? ,dhe pa permendur Llallen ,pa dipllome gjimnazi .,.Ja kjo eshte rezumeja e jone ,e lumsi ne shqipot , qe te presim hajer nga genjeshtaret . ,!!!!!!! .

  Reply to this comment
 3. thomai March 13, 05:21

  Ky ne gooje s’paska, vec. m……

  Reply to this comment
 4. Largohuni nga salih Baxhella March 13, 09:17

  Kushdo qe qendron dhe perkrah salihhin eshte as me shume dhe as me pak nje BAXHELLE e confirmuar Luli kete e ka konfirmuar me kohe dhe ska rruge prapa me vrasjet e 21 janarit
  Por fjala ketu eshte per ata demokrat te vertete qe duhet nje ore e me pare te largohen nga baxhellizmi i salih-lul Berishovic

  Reply to this comment
 5. Xha Spiroja March 13, 10:20

  Po ç’ tu desh ty një barrë më e rëndë se pesha e trupit mor ditëzi? Kjo fotoja e jote këtu me dorë të shtrirë, gojë shqyer dhe surrat të shtrembëruar mua më kujton liderin e holokaustit, nuk di sesi e ke pranuar këtë pozicion, por nëse e sheh të arësyeshme të këshilloj si mik që tju lutesh mediave të mos e publikojnë, sepse na kujton histori të hidhura të shekullit që shkoi.
  Kështu të pastë xha Spiroja

  Reply to this comment
 6. MH March 13, 20:09

  Ju te gazetes.
  Mos ngaterroni fotot e cadres me fotot e firmosjes se paratë me Biniatta-n.
  Dashin e kriminalizuar te Bashes ne pergjakjen e trollit te Bashkise Tirane te fituar pa drejtesisht.So po merr mallkimin e dashit.Neser do marrin mallkimin e popullit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*