Dy gishtat e Edit

June 10, 2017 13:12

Dy gishtat e Edit

Kreu i PS, Rama ka nisur të përdorë në fushatë simbolin e demokratëve, dy gishtat.

Pak ditë më parë, u njoftua se grushti me trëndafil i Partisë Socialiste u zëvendësua me dy gishtat lart në dorën që mban ende shtrënguar gonxhen e kuqe.

Të shumtë janë ata që shohin një simbolikë të fshehur; koalicionin pas zgjedhor mes PS dhe PD.

Zërat nisën që pas takimit 5 orësh Rama-Basha, kokë më kokë, e deri te lënia mënjanë e akuzave të forta ndaj njëri-tjetrit në mitingje elektorale.

Tashmë armiku i përbashkët është LSI.

 

June 10, 2017 13:12
Komento

23 Komente

 1. uxu79 June 1, 18:42

  Nuk eshte halli si ndjehet sali krimineli por si duhet te ndihemi ne qe i kemi dhene voten ketej plehre qe tani po del hapur se seshte i majte dhe do te qeverisi me pd. Asnje vote per kete plehre

  Reply to this comment
  • Selenica June 2, 01:53

   Nje gje eshte e sigurt, qe edi ka kohe qe ka zhdukur logon e ps. Ate nuk e sheh me neper takime por vetem shenjat kombetare, sepse ai nuk e oa dashur ndonjehere ps apo te majten. Prandaj ndrsyhoi ngjyren, prandaj ndryshoi logot, prandaj e la votuesin e majte rrugeve pa pune nderkohe qe ndau administraten me lsi, prandaj prape po e ndan me salen dhe lulin dhe te maktet do rrijne ne opozite nderkohe qe ps (me sakte edi dmth) eshte ne pushtet.

   Reply to this comment
  • Aliu nga Selenic June 10, 22:09

   Edi Rama eshte nmjeri nga me te zotet e drejtimit te Partise socialiste dhe te shtetit shqiptare..
   Me keta dy Gishte Edi Rama ua hoqi mundesin Pdeisteve qe keta dy gishte ti ngrejn lart pasi per 25 vjet na qorruan me to dhe e shkatrruan vendin po me to.
   Me fines te madhe Edi Rama i suspendoi keto dy gishte dhe ajo qe eshte me e rendesishmeja tani Edi Rama zotron dhe drejton dy Parti edhe Partin Socialiste te shqiperise edhe Partin Demokratike te shqip[erise..
   Votat ndAj Edi Rames jo vetem socialistet qe nuk do ti kursejne pore edhe demokratet te cilet shofin tek Edi Rama qeveritarin e vertet.
   Ti i 79-tes analizo pake me thell dhe jo thjeshte vetem te shikosh gjerat ne siperfaqe, Thellohu poak e pastaj fole.!
   Edi Rama do ta bej shqiperine. dhe askush tjeter.!

   Reply to this comment
   • uxu79 June 10, 22:09

    Po ti o k… u thellove? Apo te e plakes tate? Mos na bej propaganden e edit dhe pastaj na kerkon thellime rr. K… kir te kesh argumente atehere mu drejto

    Reply to this comment
 2. Mark uk June 1, 18:54

  Meqense ju ben shume te vetet ti fusi mbrapa!

  Reply to this comment
 3. Bureto June 1, 19:13

  Rama njihet per fantazi imazhesh. Ne kete rast mendoj se ka brenda tre mesazhe: fitore (V-vincere) dhe (V) votoni numrin 2 (Dy gishta), numri i PS ne listen e partive. Per koalicionet ka kohe dhe ai PS-PD do te jete ndoshta i fundit ose hiç.

  Reply to this comment
 4. MALESORI June 1, 21:47

  BRAVO RAMA, I VETMI POLITIKAN QE FLET NE EMER TE SHQIPERISE …JO SI DORDOLECET E KETYRE 27 VJET TRANZICION, QE BENIN SI CAKENJ E DONIN TE HANIN NJERI-TJETRIN. BRAVO

  Reply to this comment
 5. kasem gahinji June 1, 23:04

  nr2 ne liste,fitore,mandat i dyte.

  Reply to this comment
  • Semani June 2, 01:55

   Ca turpi te shohesh se si cdo dite edi rama po kthehet ne djathte dhe jo i majte. Po e tregon cdo dite me pazaret qe po ben dhe me ca i ka bere elektoratit qe ka ngel pa pune.

   Reply to this comment
   • optimizem per vendin June 2, 11:03

    Pse te gjithe te djathten jane armiq Semani? Mos i ngaterroni me Saliun, Lulezimin e kompani se paraja dhe pushteti i bene me qelbesira se ç’ishin. Nuk perjashtohet edhe tradhetia kombtare e ndikuar nga ….fazlliçet.

    Reply to this comment
 6. . June 2, 00:31

  logo qe qellon ne shenje

  Reply to this comment
 7. Shqipe June 2, 01:27

  Me këtë logo merr dhe votat e demokratëve analfabet që ndodhen në zonat rurale. Paska qenë i mprehtë ideatori.

  Reply to this comment
 8. Dhimbia e Madhe D. June 2, 03:01

  Qofte “sllogon”mbrodhesie
  ky simbol i Ri i PS se Edi Rames.
  (Nje “LOGO”e Nxituar ,po qellimire ! )
  Pa tjeter qe Edi Rama,krye Partise Socialiste dhe Kryeminister aktual i vendit,eshte i te papriturave.
  Si t fundit “krijim” te tij(dhe si artist qe eshte e ben ca te nxituar,po QELLIM MIRE do te thonja e keshtu duhet kuptuar,ani se krijim ca i nxituar,pa tjeter me qellim te mire..Zberthim i sllogonit:”OPOZITARE po VELLEZER”!
  Kshtu do ta spjegoja une,dashamiresi i ATDHEUT NJE
  Le te “qelloje ne SHENJE”kjo logo si shprehet nje komentues me siper.Mos qofte DASHAKEQ ai rrjeshtim ne liste me NR,2 ne liste,
  Komentit “Bureto” do ti shtoja dhe nje “V”(Vule mbrodhesie”…per realizimin e PLURALIZMIT te vertete.
  Mos mbete SLLOGON.
  Dhimbia e Madhe D.

  Reply to this comment
 9. fteri June 2, 06:27

  PS-në e rilindjes po e fut në prapanicë të elefantit !…

  Reply to this comment
 10. anticensurë25642654 June 2, 07:07

  interpretimet mund të jenë nga më të ndryshmet!!
  nënndërgjegjia e piktorit,vizionar ndoshta po i bën lojra,duke i nxjerrë atë që goja nuk ja thotë dot sot,o po pregatit nënndërgjegjet e të tjerëve për koalicionin e ardhshëm të hajdutërisë shqiptare!!
  pregatituni o njerës për tiu nënshtruar politikës cube shqiptare!!
  paguani haraçe mos hapni gojën!!

  Reply to this comment
 11. Guri June 2, 09:11

  Logon e dy gishtave nuk e ka krijuar PD-ja, ajo eshte shenje e fitores dhe eshte e vjeter sa fitoret ne histori, prandaj edhe mund te perdoret nga kushdo qe synon fitoren. Ne kete kuptim insinuata se “fsheh” aleancen PS-PD eshte dashakeqe nga kushdo qe e ben. Ai simbol i hedhur nuk ka zevendesuar grushtin, qe duhet thene se nuk eshte ndonje gjetje e mençur, pasi grushti perfaqeson revolucionin, pra goditje, por do te thote “fitore e numrit dy te listes”. Kush nuk e kupton kaq gje, eshte meskin dhe nuk do ta kuptoje.

  Reply to this comment
 12. Adih June 2, 10:25

  Tani prisni o milet ,drejtesi ,transparence , U puthen ne buze pardesy bardhet . I plasi cipa ,mbaroi loja . Jam kurjoz cfare do beje tani Kone Bracja dhe Balla librazhdit sot e tutje . Do atakohen me Saliun , ne foltoren e parlamentit , do kete me teater majmunash per tradhetine e detit , vorrezat fallco te grekeve , 21 Janarin ,Gerdecin , rrugen e Kombit , megavjedhja e shekullit ,Ca do besh o Balla me Shkelzenin per CEZ
  apo do i japesh demshperblim si Fuallanit ,po si gjithmone paguajne me taksat populli kokpalare . I deskrititove o Rame ,aktoret e Katovices ……………. Ndeshkim ne 25 Qershor ..

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 2, 11:32

   “Kjo Logo e Ediu Rames eshte bere per tre arsye.!”
   ali tashti e nxorre që je o edi vetë(0.5%) o je ndonjë këshilltar i afërt i tij(99.5%)!!
   ti jep shpjegimin në një mënyrë të pakundërshtueshme.prandaj duke qënë se je një nga këshilltarët e tij më të afët,që dhe ndoshta ja ke këshilluar këtë stemë?!
   unë dal në përfundimin,gjithnjë duke u bazuar në komentin tënd,se ja pak si i shkundur në shpjegim!!
   nuk e di a do të ma pranosh apo jo!?
   por ska rëndësi!!mjafton ta këshillosh mirë dashin tonë të kopesë që na kakërdjeu shpresën!!

   Reply to this comment
 13. 2plus2 June 3, 15:17

  logo qe na bashkon
  shqiptaret jane te percare keq nga, dhe neper, parti politike. Po vritemi e pritemi me nj-tj.

  udheheqesit e mire i bashkojne njerezit

  Reply to this comment
 14. Joni June 10, 22:10

  Ka kohe qe e ka vertetuar edi qe eshte i djatht.tani qe edhe populli yne b… nuk reagon me, me ne fund dhe edi mund te dali hapur dhe te tregoj sinqerisht se cilit krah i takon.tradhtar i se majtes. Saliu e vrau te majten, iliri ishte bashkepunetor, ndersa edi si b… qe eshte beri rolin e spiunit qe punoi dhe e shiti per keta te dy

  Reply to this comment
 15. Aliu nga Selenic June 11, 00:57

  Ti i 79 ose i te 99 e nentes sido qe te jesh kure nuk ke argumenta merresh me sharje ofendime , ofendime keto qe pasqyrojne karakteristikat e nje dashakeqesi te shqiperise. Prandaj ne se ke kunde argumenta jepi sa per sharjet, kushshan tjetrin eshte vet i share.!

  Reply to this comment
 16. Rimi June 11, 17:15

  E njejta komedi me te njejten embleme por me diçitura te ndryshme!I pari “kryekrimineli” dy gishtat i kishte qe ti nxirrte syte ketij kodosh populli qe te vret per telenovelat turke ose per vijen e ujit dhe e dyta e “Koçit “(zonj nga qyteti)eshte “me kembe perpjete” ku kesaj here populli kodosh nuk te vret me per telenovelat Turke por per barsoletat qe tregon Edvin pazari si krijues i Shqiperise se re koloniale!

  Reply to this comment
 17. enter"" June 12, 16:05

  Gazeta Dita!

  2 gishtat lart nuk jane aspak simbol I demokrateve.
  Nga e gjeni ju te drejten per te asociuar nje simbol me nje parti?????

  2 gishtat lart nuk kane kurrsesi lidhje me partine demokratike, eshte simbol universal.
  Ne rastin ne fjale eshte nr 2 I fitores se Rames dhe I vendosje se drejtesise qe ju e keni kaq frike.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*