Ç’ka ndodhur me jetën e katër grave të famshme (Valbona Selimllari, Rovena Dilo, Eranda Libohova dhe Eneda Tarifa)

January 15, 2018 20:59

Ç’ka ndodhur me jetën e katër grave të famshme (Valbona Selimllari, Rovena Dilo, Eranda Libohova dhe Eneda Tarifa)

Janë të famshme, të suksesshme, por… jo gjithçka shkon vaj në jetën e tyre.  Ditën e sotme portalet kanë informuar se këngëtarja Eneda Tarifa është divorcuar nga bashkëshorti i saj pas një lidhje 18-vjeçare.

Por nuk do të ndalemi këtu. Eneda do të flas vetë kur ta mendojë ajo, ose nuk do të flas kurrë, se në fund të fundit ka të drejt ta bëj edhe këtë.

Në foton që shoqëron shkrimin shohim katër gra të famshme shqiptare që i bashkon, sipas nesh një situatë e vetme: historia me burrat!

Këngëtarja Rovena Dilo i dha fund martesës së saj 6-vjeçare me Florian Rizën në vitin 2015. Martesa e humbi qëllimin, me këtë pretendim, ish-bashkëshorti i saj kërkoi divorcin në Gjykatën e Tiranës.

Eneda Tarifa ka disa muaj që është ndarë nga bashkëshorti i saj, muzikanti Erion Zaloshnja, po vetëm këto ditë është bërë publike në media ky fakt.

Për Eranda Libohovën nuk kemi shumë çfarë të themi. Ajo gjithmonë është treguar e rezervuar për jetën e saj private. Por, siç edhe ka folur vetë përpara disa muajsh, gjatë një interviste në një program televiziv, ajo është shprehur se nuk është në një lidhje dhe se jeton me të ëmën.

Në këtë foto është e dhe Miss-i i përjetshëm Valbona Selimllari, e cila nuk ka folur kurrë për babain e fëmijëve të saj. Por as gazetarët nuk kanë guxuar ta pyesin. Mesa duket ka qenë një marrëveshje e heshtur mes tyre. Ajo është nënë e tre fëmijëve, por kurrë nuk është shfaqur me një mashkull krah saj. Thonë që ka patur një marrëdhënie të ndërlikuar, por vetëm kaq…

Të gjitha këto nuk i thamë për t’u marrë me jetën e  zonjave në këtë foto, por për të treguar që edhe gratë të cilat duken të forta nëpërmjet ekraneve televizive kanë historitë e tyre familjare, shumë të ngjashme me njerëzit e thjeshtë dhe që nuk janë të famshëm. Jeta vazhdon…

e.r. / dita

January 15, 2018 20:59
Komento

10 Komente

 1. Arberia January 15, 22:40

  Paraja te bashkon, paraja te ndan! Cfare te themi: Rrofte Paraja apo poshte Paraja?

  Reply to this comment
 2. nji shkrim ngushellues per te divorcuarat e talentuara January 15, 23:51

  Un s’do isha per te bere nji fytyre te trishtuar ne te tilla arste ,por par kte gje ,si dicka normale sot dhe do merrja pak sportive te gjithe ,per te zgjuar pak optimizem edhe ne raste trishtimi .Apo jo .Si thoni ju ?Ah …
  “goca” . Me besoni ju kom zili.
  Kam enderuar aq shume te isha edhe vet ai ,qytetari i lir
  i ksaj bote nga cdo konvencion ,te shijoja lirine
  me gjith suprizat e saja , duke i then jetes edhe njiher plot xhentilese Bienvenutos Amor.
  Ne fund te fundit kjo eshte jeta . Diku fillon e dikur mbaron. Si i thon sot ne te tilla raste ?
  “S’eshte ashtu si duket ” – beqaria ka shanset e veta . ose “Nuk eshte findi Botes” .
  Nji fillim i ri . Shance te reja , emocione te reja ne jeten tende ,ku ti ,dmth ,secili gjen me shume kenaqsi ne jeten tende e zbulon ,pse jo ate anen spontane te jetes ,duke shijuar lirine ne cdo stil e pakufizuar . Natyrishte sipas deshires .
  Nuk e di nqs aty ne Shqiperi ka ndonji Shoqate te Grave te Divorcuara ,por ne qofte se do kishte ,sonte duhet te festonin te lumtur ndarjet …Duke i dhene keshtu nji shanc te ri jetes tuaj .

  Reply to this comment
 3. Hamshori January 16, 01:55

  Nje grua qe lind 3 femije dhe nuk ka guxim te rrefeje babain apo baballaret e tyre ,nuk eshte normale!
  Po ne certifikatat e lindjes a i kane te sghenuar babain keta femije? A eshte shkelje e te drejtave te njeriut qe keta femije te kene frike te thone emrin e babait te tyre ne shoqeri?
  Ka ardhur kohe e keqe,qe mos paste hajer!
  Dhe kjo quhet demokraci!

  Reply to this comment
 4. demo January 16, 04:52

  Me e lumtura nga keto eshte Selimllari,qe ka pjelle tre jezukrishta me frymen e shenjte.

  Reply to this comment
 5. Dn January 16, 07:26

  Cfare lajm ka ketu? Se degjenerimi eshte ne kulm kete po shihet ne cdo ane, femijet pa babe e pa nene ne kater anet e shqiperise,e doni shoqeri ´normalé..shkurt e shqip ,jeni te desequilibruar te gjithe.
  Flasim pas 20 vjete.

  Reply to this comment
 6. Zini January 16, 10:51

  TE KATRA JANE KURVA

  Reply to this comment
 7. sakksi January 16, 11:26

  sa ha toke mund te rrethohet me hunjte e thyer prej tyre(jashte dhe brenda shqiperise?jane Vip-e iu lejohet cdo gje.ne rastin e tyre cdo veprim eshte ndershmeri.mjafton te kalosh ne emisionin e canit dhe ,edhe se je prostitute behesh vip,kengetare e shquar.keto perfaqsojne dhe prezantojne moralin e femres shqiptare.femra te shqyera.

  Reply to this comment
 8. perkthyesi January 16, 17:13

  Keto VIP? Ju lutem cfare gjerash qe kane patur ndikim kaq te madh kane bere keta personazhe, te cilat etiketohen VIP?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*