Çfarë përjetoi Napoleon Bonaparte brenda Piramidës së madhe të Gizës?

September 23, 2016 17:29

Çfarë përjetoi Napoleon Bonaparte brenda Piramidës së madhe të Gizës?

A e dinit se Napoleon Bonaparti pati një përjetim mistik brenda Piramidës së madhe në Giza?

Kur disa nga njerëzit më të besuar të tij e pyetwn Napoleonin, se çfarë i kishte ndodhur brenda piramidës, ai ishte përgjigjur: “Edhe po t’ju tregoja, nuk do të më besonit”.

Thuhet se një natë gushti e vitit 1799 ndryshoi rrjedhën e historisë botërore, teksa Napoleon Bonaparti gjendej brenda Piramidës së madhe të Gizës, duke përjetuar një sekret, i cili do ta ndryshonte përjetë fatin e tij.

Atë verë të vitit 1798, më shumë se 30000 ushtarë francezë shkuan në Egjipt, me qëllim “çlirimin” e tij nga 300 vite të sundimit osman.

Në atë rast Napoleoni kishte marrë me vete shumë shkencëtarë dhe kërkues.

September 23, 2016 17:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*