Çfarë përmban dosja 184 që denoncoi Basha?

March 9, 2019 13:19

Çfarë përmban dosja 184 që denoncoi Basha?

Në emisionin “Java në RTSH”, u komentua dje në mbrëmje për dosjen e famshme 339, por edhe për një tjetër dosje që pritet të dalë në dritë, dosjen 184.

Dosja 184 që përmendi kryetari i PD-së Lulzim Basha pak ditë më parë ka të bëjë me zgjedhjet lokale të parakohshme në Peshkopi

Sipas analistit Lorenc Vangjeli, Partia Demokratike pretendon se në përgjime rezulton vetë kryeministri Edi Rama.

Ajo që është lënë të kuptohet në këto ditë, është që ekzistojnë përgjime të cilat faktojnë blerjen e votës. Burime për emisionin tonë thonë se selia blu po përpiqet të lidhë kryeministrin e vendit në biseda me një personazh të njohur të asaj zonë, i cili mendohet se është i filmuar në ndarje parash”, tha Vangjeli.

Duke ju referuar ligjit, Vangjeli nënvizoi edhe një problem për pretendimet e PD-së dhe shpalli edhe një sfidë për kryetarin e PD-së. “Në momentin që në përgjime del një person me imunitet si kryeministri, hetimi duhet të ndalohet. Çfarë është regjistruar duhet të shkatërrohet. Domethënë në dosje nuk mund të ketë asnjë përgjim të kryeministrit Rama. Duke ditur këtë, unë paralajmëroj se nëse diçka e tillë megjithatë ekziston, kryetari i PD do të thotë se përgjimet ua ka vënë në dispozicion një shërbim i huaj partner”, tha analisti Lorenc Vangjeli mbrëmjen e së premtes.

o.j/dita

March 9, 2019 13:19
Komento

24 Komente

 1. bart72 March 9, 13:50

  Drogaxhi mos u ngopezh kurr

  Reply to this comment
 2. Zigur Qarri March 9, 14:35

  Edhe sikur ta kapesh Edvin Drogen me mall te vjedhur ne dore,jo vetem qe do ta mohoi,por do te akuzoi ty qe e ke kapur!
  Dhe makina propagandistike e tij eshte aq e madhe,sa eshte ne gjendje ti manipuloi faktet dhe opinionin,duke e bindur se
  hajduti eshte viktima.Banditi Saimir Tahirit qe ktheu Ministrine e Brendeshme ne institucion mafioz,nuk eshte denuar akoma,
  polici qe e denoncoi,Dritan Zagani,eshte denuar dy here nga Shteti mafioz!Cili polic do te guxonte ne kete situate,te denonconte
  shefin e tij lidhur me mafian,apo mafiozet shoke te shefit?Prandaj,te gjitha dosjet nuk kan pasur asnje vlere deri tani,sepse
  qeveria e”rilindjes”eshte nje organizate mafioze,prandaj edhe protestat paqsore te Bashes jan naive,sepse arsyeja nuk ka
  humbur fillin,por nuk ekziston fare me ardhjen e banditeve te “rilindjes” ne pushttet.

  Reply to this comment
  • Investigatori March 9, 15:47

   Ketu flitet me hamendje per blerje vizash, kur Lulezimja para gjithe shqiptareve, vodhi votat e fallsifikoi votimet per kryetarin e bashkise te Tiranes ne bashkepunim me kryetarin e KQZ-se Ristanin, te cilin me vone e emeroi nenkryetar te PD-se.
   Ky eshte naivi i Zigur Qarrit, sekretarit te ambasades Jugosllave.

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri March 9, 17:02

    Hahaha….Investigatori,militanti”rilindjes”se mashtrimit!
    “Rilindja” e ka mashtrimin pjese te ideologjise ,te moralit te saj.Edhe ti je pjese e kesaj lukunie,qe genjen normal fare.
    “Edita Tahiri: Idenë për shkëmbim territoresh e solli Edi Rama te Thaçi nga Beogradi.Ish- kryenegociatorja në bisedimet
    Kosovë- Serbi, Edita Tahiri, ka thënë se idenë për shkëmbimin e territoreve të cilën e ka shpalosur Presidenti Thaçi gjatë
    vitit të kaluar, e ka sjellë nga Beogradi në Prishtinë kryeministri shqiptar, Edi Rama. Këtë ajo thotë të ketë zbuluar gjatë
    kohës sa ishte ende në detyrë për dialogun në mes Kosovës dhe Serisë.Emërimi i Gent Cakajt është një veprim djallëzor
    i kryeministrit Edi Rama. Nuk është problemi te individi, por te qëndrimet e Z. Rama. Ai është duke kërkuar persona, me
    gjasa, me prirje për dakordësi në ndryshimin e kufijve të Kosovës”, tha Tahiri.

    Reply to this comment
    • prizem March 9, 17:59

     Ascoltami, ascoltami…ju flet sikar qorri nga selia e PeDe-rave te SHQUP-it, e kthyer tashme ne polici sekrete dhe producente pergjimesh te tipit salibabale qe ngjisin vetem ne trushplaret salisumlepires.

     Reply to this comment
     • Zigur Qarri March 9, 18:56

      Vazhdo numuro pordhet e mia debi!

    • Investigatori March 9, 18:58

     Zoti sekretar i ambasades Jugosllave ne Tirane, alias Zigur Qarri, na tregoni lidhjet qe keni me zotin Sali Berisha dhe me te ndjerin Gazidete dhe lerini pallavrat qe shkruani ketu!

     Reply to this comment
 3. Adih March 9, 14:39

  Mos u merzisni . Keto mbeturina te R Alise i pret Reci i Shkodres . Te tjere te rinj me principe perendimore do i marin frenat e Shqiperise ne dore , qe tna vije miresia ,zhvillimi dhe mbi te gjitha DINJITETI ,Mjerisht per ne popullin ,sidomos ky brezi i yne , ta njohim e ta provojme nje here te pakten , se cdo te thote te kesh DINJITET .Qe na i kane rrembyer me dhune qe nga 45 e deri me sot.

  Reply to this comment
 4. HOMORA March 9, 15:00

  saliqia po e kupton se tashme toka po i rreshqet nene kembe,por fatkeqesia eshte se ramaqia nuk po kupton qe ka kohe qe eshte mbyrur nga toka qe ka rreshqitur.Kete e provon masa e popullit qe e ndjek me zellin dhe nenshtrimin e deles manare.
  Si mund te dalesh e te duartrokisesh nje tiran qe ka zhytur shqiperine ne mjerim.
  Si mund te dalesh e te degjosh me ore te tera broçkullat e nje personi nen influencen e psikotropeve psikomaniake per pushtet dhe abuzime financiare?
  Tashti po arris te kuptoje perse Enver HOXHA ngriti popullin ne kembe me 1967 per ta transformuar ne nje popull ate dhe pa asnje lloj besimi JETE.
  Te vejn turp dhe te dhimbset shpirti,te rengjethet trupi dhe te ndrydhet koshienca kur sheh skena te tilla makabre dhe heretike me pasionin e instikteve partiake dhe partizanllikut ideologjik.
  sjeton dot sqhipetari pa formatimin,kultivimin dhe formimin ideollogjiko aparatçiko finaciar,pra populli eshte sherbetori dhe aleati i armikut te tij.
  Se kuptoj dot dhe qe ta konceptoj e kam te veshtire…
  Perse populli gjendet ne kete situate kaq te ndjere morale,shpirterore dhe frymezimi,kurajoje dhe inisiatve jete te begate,por pret lemoshe!!!
  Kur radio tirana e viteve 70 kendonte perrallat komuniste ne lexonim shekspire apo xhek london,apo çarles dikens etj
  (Dickens
  Lewis Carroll
  Joseph Conrad
  Rudyard Kipling
  William Somerset Maugham
  Henry Jame dhe Aldous Huxley )
  kaq te veshtire e ka populli emancipimin e tij me politiken demokratike evolucioniste???
  Ne vend te çohet e te kerkoje RIQ Referndum te Inisiatives Qytetare per te prodhuar,krijuar dhe formuar demokracine me ligjin e tij,del e degjon broçkullat dhe premtimet e parealizueshme te ramaqise.
  Te jetosh apo mos te jetosh?
  ah jo sot pyetia eshte:
  Te votosh apo mos te votosh?
  Te votosh gjithmone kundra vehtes dhe pro politikes dhunuese,grabitqare,shperdoruese dhe tiranike apo kundra vehvetes per vetevrasie me anen e votes?
  Pra nga e keqia me eger cilen me te keqe te zgjedh,KOLEREN apo ZGJEBJIEN?!

  Reply to this comment
 5. fteri March 9, 15:55

  Babale nr.2 me skenar tjetër të Strazimirit,Flamurit dhe të Lulit mos të ngelen mbrapa në sulmi dhe aksion false ,edhe mos u besoftë në popull do bëjë zhurmuesin afërsisht me Babale 1…PD-ja ,është në rrugën e atit tij shpirtëror Sali Berisha të çimkave dhe shpifjeve.

  Reply to this comment
  • Eltoni milano March 9, 21:27

   Car babable thua ti o pa buks o buk me pras.
   Ai i dibres doli dhe me.breke te grisura.
   She fitoka prap me 4 mij vota me shume. Kur ke zgjedhjet me paeshme ishte me 300 vota para.
   Po kaq shume ja qine grate e motrat juve keto qe u doni kaq shume? Se ju sa me shume tju shkerdhesh aw me shume te doni o pidha motrash komuniste .

   Reply to this comment
 6. I ke lare duart, hajde ma kap nje here me dore. March 9, 16:06

  Zigur Kari shko jep mend ne shtepi ore kokrra e bythe-qirit, grua e moter-qire.

  Reply to this comment
 7. MH March 9, 16:22

  Nese behet ndonjihere shteti shtet.Do e kuptoni qe keni humbur kohe me perdorimin e shtypit per maskaralleqet qe shtjedhoni.Rruga ma e zgjidheshme asht ti paraqitni prokurorise.Dhe vetem ky institucion i drejtesise i ven pikat mbi “i”.Mos beni punen e institucioneve per te zgjidhur ceshtjet.Merruni me perparimin e shoqerise ne rritjen e nivelit te jeteses.

  Reply to this comment
 8. Argjon March 9, 16:47

  “Në zgjedhjet e fundit pjesëmarrja në votime u raportua 46.8 për qind!”

  – Albania, Parliamentary elections, 25 June 2017: Final Report.

  https://www.osce.org/sq/odihr/elections/albania/351226?download=true

  Qeverisja e Ramës buron nga “shumica” e një pakicë zgjedhësish.

  Ku janë të tjerët që nuk votojnë?
  Sot kryeministri i vendit nuk mund të jetë përfaqësuesi i shqiptarëve që jetojnë në mërgim., si p.sh Itali, Greqi etj.

  Ata kanë ikur me kohë dhe nuk mund të votojnë në vendet ku punojnë. Qeveria u kërkon vetëm të dërgojnë paratë. Të vijnë të bëjnë pushimet në Shqipëri për t’i rrjepur me çmimet e kripura të biletave të tragetit, avionit, sigurimit të makinave (çmim grabitës për kohëzgjatjen), taksës së qarkullimit në çmimin e lëndës djegëse, taksës së rrugëve etj.
  Dhe pastaj, në faqet e fletushkave të rrenave qeveritare lexon: “na erdhën emigrantët të rregullojnë dhembet dhe të martohen!”. Sikur të ishin sërish emigrantë, por tashmë në vendin e tyre!

  Gjendje e pritshme kjo, kur sheh se sovrani nuk pyetet i lirë në zgjedhje. Zgjedhjet mbahen nga partitë, sikur të ishin ndërmarrje private e tyre. Ju e dini mirë se privatët kanë të drejtë të veprojnë sipas përfitimit të tyre dhe jo sipas të mirës së përgjithshme.
  Mjafton fakti se partitë zotërojnë lista emërore me të dhëna vetjake të zgjedhësve, për të kuptuar se Muzeu i Gjetheve është vepër fëminore në krahasim me teknologjinë që përdorin partitë. Nuk dihet në bazë të kujt ligji dhe ku i kanë marrë këto të dhëna!
  Kur sheh se shumica politike në kuvend buron nga një pakicë zgjedhësish, madje me përqindja të lartë parregullsish në ditën e zgjedhjeve, atëherë kupton se në këtë vend duhet një “mani pulite”. Ndryshe nga çfarë mendon kryeministri i sotëm, i cili shkon në Itali “për të pastruar” fytyrën e Shqipërisë. E kundra duhet të ndodhë, shembulli i duarve të pastra italiane duhet zbatuar në Shqipëri, pa bërë gabimet që u bënë në Itali.

  p.s Faleminderit “Ditës” që na jep mundësinë të shprehim në liri arsyetimet tona edhe pse spiunët e partisë apo partive janë gjithandej! Ngjarja me gazetaren Alice Taylor është shumë e frikshme. Dikujt mund të mos i pëlqejë ajo çfarë thotë ajo, por nuk ka të drejtë njeri të shkelë parimet ligjore dhe të drejtat e njeriut. Në Shqipëri ka ikur koha kur njerëzit shpikeshin poliagjentë të shërbimeve të huaja me dëshmitarë të rremë dhe me shërbëtorë lëpirës të vijës së partisë.

  Reply to this comment
 9. Budallenjte dhe plepat behen te gjate March 9, 17:03

  Kush ja zbulon dosjet pd kur ato Jane nen hetim

  Reply to this comment
 10. bart72 March 9, 18:03

  Kush mbron drogaxhiun iqifsha ter fisin ose i qifet gruan e rrobet Kina me Indin

  Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic March 9, 18:20

  Keto jan poredh me rigon. Lorenc vangjeli ka lajthitur. Nuk e dij se c`fare e gjeti ket njeri , nuk ka qen keshtu.
  Ata qe shpifin duhet te pergjigjen para drejtesise, Nga sa keni lexuar dhe degjuar asnje deshmitare nuk ka dale hapure pore ken qendruar, si ajo perralla na ishte nje here.!
  Kure te vij puna te numrohen kokerrat nje e nga nje edhe ky problem do te dale si nje Babale e trete.!

  Reply to this comment
 12. Iliri March 9, 21:45

  Ore Zigur Qorri! Pse nuk ju përgjigje investigator it?!

  Reply to this comment
 13. İliri March 9, 21:49

  O Zigur Qorri! Pse nuk ju përgjigje investigatorit?!

  Reply to this comment
 14. alphade March 9, 23:06

  Tash qe trinomit Berishovicit- Metushit dhe Lulushit po i
  “digjet” toka nen kembe jane gati te “sulmojne qiejt” per
  te shpetuar lekuren ! Por e kane kot ! Zoterinj, e kam
  perseritur disa here qe t’a asimiloni mire frazen e famesh-
  me te Napolon Bonopartit qe thote: “Me mire nje fund i
  tmerrshem, se sa nje tmerr pa fund” ! Kur u zhytet ne llu-
  min e hajduterise, mashtrimit, krimit,ndertimin e shtetit tuaj mafioz duhet te kishin menduar edhe per pasojat qe
  vijne pas. Dhe vjen nje dite ….!!! Zoterinj pushtetare te mafias shqiptare, bota e civilizuar perendimore ju njeh fa-
  re mire prandaj kot e keni qe perpiqeni me mjetet tuaja makiavelike t’i hidhni hi syve ! Nuk e kuptoni qe Reforma
  ne Drejtesi nuk u be per mua dhe per milionat si puna ime qe mezi e nxjerrim muajin me 137 mije leke te vjetra
  dhe nese nuk paguaj dritat dhe ujin,plus “menaxheret” qe
  ka vene Lali Eri qe u duhet paguar edhe atyre,plus edhe
  pastrueset e shkalleve dhe kinkalerira te tjera nuk ka pse
  te behej Reforma ne Drejtesi per kete kategori qytetaresh
  por ate po e bejne nderkombetaret: SHBA dhe BE-ja per te pastruar Drejtesine dhe kupolen politike shqiptare nga
  babezitja per te grabitur e plackitur pasurine e shqiptare-
  ve ne menyre me te paskrupullt. Qe ne fillim Sali Berisha
  i sjellur ne krye te bandes pedeiste nga agjenturat serbo-
  greke i vuri detyre vetes : shkaterrimin e Shqiperise,mbo-
  lli percarjen dhe urrejtjen midis Veriut dhe Jugut duke vene ne praktike metoden e vjeter romake : “divide et im-
  pera”. Kjo eshte tradhetia me e madhe qe Saliserbi i ka
  bere popullit dhe kombit shqiptar Aq sa sot thuhet e ligje-
  rohet me plot te drejte nga shqiotaret se nje gje te tille
  “nuk e kane bere as pushtuesit me te eger te kombit shqiptar” ! Denimi kapital,me imponim te Europes Plake,
  eshte hequr ne Shqiperi. Por Shqiperia nuk eshte Europa
  Duke mos qene e tille lind domosdoshmeria e rivendo-
  sjes perkohesisht te “denimit kapital” vetem per te qeruar
  hesapet me tradhetaret e vendit dhe koha ka treguar se nuk jane pak !?
  Dhe cilet jane tradhetaret ? Ata dallihen fare mire ! Berta-
  sin deri ne cirrje per “patriotizem” ! Dhe historikisht,ata qe
  klithin, hane pikerisht te pabeset,tradhetaret,hileqaret..,!
  Ne kohen e Enverit,te gjithe ata qe i “ngrohnin” me shu-
  me shuplakat duke uluritur me sa fuqi qe kishin per “Par-
  tine dhe shokun Enver”, i kam pare me syte e mi,po keta
  ishin te paret qe filluar po te njejtin avaz por invers duke
  kerkuar ne fjalor fjalet me fyese kunder Enverit . Si Saliu !
  Keta jane servilet ,keta jane shurraxhit, keta jane horrat
  qe vijne edhe sot verdalle Shqiperise duke shkaktuar kaq
  shume fatkeqesi…..!
  Pavaresisht se eshte perseritur nga te gjithe ne shqipta-
  ret anonime se e gjithe lufta qe bejne bandat qe e kane
  mashtruar Ameriken dhe Europen se gjoja jane “parti” dhe se keto “parti” po luftojne “komunizmin”!? Me “gogo-
  lin” e komunizmit keto banda kane mundur te vegjetojne
  si leshterige ne kurriz te Europes Perendomore dhe Ame-
  rikes duke zhvatur milirda dollare dhe euro per hesapet
  e xhepat e tyre por jo per popullin shqiptar. Te gjithe e
  kujtojme vitin 1991 kur ne Shqiperi erdhi “Pelikani” me
  ndihma nga Perendimi,kryesisht,Italia , hajduti Fatos Na-
  no gjithe vajin e shiti ne Maqedoni, u pasurua dhe sot ben nje jete luksoze neper hotelet me 5 yje neper bote.
  Sali Berisha ndoqi shembullin e tij, ndersa Iliri Floriri iu
  turr thesarit . Dhe deri me sot asnjeri prej tyre nuk iu eshte prekur qifte efhe nje fije floku. Dhe jo vetem kaq:
  paturpesia e ketyre tre horrave- hajna jane hedhur ne sulm te papare per te zhbere Reformen ne Drejtesi, ne
  nje kohe kur 97 perqind e shqiptareve po e presin me
  ankth fillimin e zbatimit te SPAK-ut ne kupolen me te larte
  politike dhe cudia qendron ne faktin se si eshte e mundur
  qe 13 horra te ardhur nga shpelkat e Tropojes dhe disa horra te tjere nga viset tjera te Shqiperise qe numurohen me gishtat e dores te mbajne peng nje popull te tere dhe
  te livadhisin pa iu prekur nje qime floku ? Dihet se krye-
  ministri aktual e ka marre definicionin nga populli: “T’a
  keshe mik te prish pune, t’a keshe armik te ha….” Por
  pyetja qe shtrojne shqiptaret eshte: “Po aletatet tane,kaq
  te veshtire e kane t’i kapin me ‘kopan” 5-6 horrat ,hajna e
  kriminele qe ka ky vend dhe t’i cojne ne REC. Bushi Plak
  nuk e pati te veshtire kur e mori Noriegen nga krevati ku
  “flinte gjumin e Morfeut” dhe e coi direkt e ne qelite e Amerikes ?! Keshtu duhet vepruar edhe me batakcijt e
  horrat ketu ne Shqiperi. Sigurisht duhet te jeshe nje Burre
  Shteti, sic ishte i ndjeri Bush ! Amerika nese do vertete
  t’a shohe Shqipetine nje aleat te vertete duhet te spas-
  troje “gjirizet shqiptare” ! Nuk mund t’a i magjinoje Ameri-
  ka hipokrizine marramendes te bandes mafioze shqip-
  tare dhe sinqeritetin dhe dashuririne e madhe te popullit
  shqiptar per Ameriken,perben nje kontrast me madh te
  popullit me politikanet, te cilet po t’i degjosh “pergjerohen
  per Ameriken” por sapo SHBA u thote politikaneve tane
  “Coni perpara Reformen bejne sikur nuk e degjojne” e
  “Bejne veshin shurdher” dhe per ta perfunduar i shkon
  per shtat kjo sentence: “Sikur aksiomat gjeometrike do te
  preknin interesat e njerezve,me siguri keta do t’i perge-
  njeshtronin” …….!!!!!!

  Reply to this comment
 15. alphade March 10, 02:19

  Komenti……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim