Çfarë shkruajnë gazetat rreth kalimit të Dembeles në Barcelonë

August 10, 2017 22:01

Çfarë shkruajnë gazetat rreth kalimit të Dembeles në Barcelonë

ONDA CERO: Transferimi i Ousmane Dembélé-s tek Barcelona do të ndodhë, por jo sot. Me shumë mundësi ky transferim do të përmbyllet me shifrën e rreth 100-120 milionë €.

BILD: Është e vështirë të imagjinohet se Dortmund do ta mbaj në skuadër Dembele-n nga ajo se çfarë ndodhi sot. Barcelona, siç pritet, do të paraqes edhe një ofertë drejt francezit, dhe kjo ofertë vështirë se do të refuzohet.
L’EQUIPE: Dembele nuk do të udhëtojë për në Barcelonë sonte. Ai do të udhëtojë nesër në mëngjes.
‘Der Spiegel‘ shkruan se sjelljet e Dembele-s ndaj klubit janë të pazakonta dhe jo-normale. Gjithashtu shkruan se nëse lojtari dëshiron që të largohet duhet të bisedoj me klubin.
[@SkyKaveh] Borussia Dortmund ka pezulluar deri në javën e ardhshme Dembele-n dhe ka gjobitur atë. Ata nuk pranojnë sjelljet e tij dhe kanë deklaruar se ai është ende në Dortmund.

CADENA SER: Dembele është lojtar i Barcelonës, zyrtarizimi pas disa orësh.

dh.th
August 10, 2017 22:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*