Çfarë thanë Blair me Clinton për vdekjen e princeshës Diana?

January 9, 2016 09:50

Çfarë thanë Blair me Clinton për vdekjen e princeshës Diana?

“Vdekja e Diana ishte si rënia e një ylli”, kështu i shkruante Tony Blair ish-Presidentit amerikan Bill Clinton.

Biseda të Blair dhe Clinton janë zbardhur së fundmi nga mediat britanike duke treguar kështu dhe miqësinë e madhe midis dy liderëve.

Nga bisedat është kuptuar se ata e quanin njëri-tjetrin “shoku” dhe shpesh e cilësonin njëri tjetrin si “psikologët e botës”.

January 9, 2016 09:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*