Çfarë u tha mes Ramës dhe Baton Haxhiut?

December 26, 2014 17:11

Çfarë u tha mes Ramës dhe Baton Haxhiut?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë ka vizituar edhe zyrat e televizionit Klan Kosova, drejtor i të cilit është këshilltari i tij, Baton Haxhiu. “Nën dëborën e Prishtinës, pas një rrugëtimi nëpër korridoret e jashtëzakonshme të ndërtesës së re të Klan Kosovës, me super-klan Baton Haxhiun, i cili i detyrohet një përshëndetje të gjithëve, shqiptareve të Shqipërisë që e duan shumë dhe shqiptarëve të Kosovës që nuk e duan hiç”, thotë Rama.

Ndërsa, Haxhiu ka falënderuar Ramën për vizitën që i bëri televizionit të tij, por edhe që është i pari “pas kryekuvendarit që e shijoi arkitekturën e Astrit Nixhës”. “Astriti e ka bërë një objekt i cili është 100 për qind i riciklueshëm dhe është një model se si nuk duhen harxhuar taksat e Shqipërisë dhe Kosovës. Ja ku është modeli. Ka mundësi të bëhen gjëra të bukura”, ka thënë Haxhiu. I pari i qeverisë shqiptare fjalën e tij e përfundon me vlerësimin artistik për objektin e Klan Kosovës, duke theksuar se “ndërtesën e Klan Kosovës duhet ta shikoni të gjithë për ta përmirësuar shijen tuaj”, raporton Telegraf.

http://youtu.be/fUsBWes2vkY

December 26, 2014 17:11
Komento

3 Komente

 1. Lul December 26, 18:01

  Rama me sa shikoj po ben perpjekje te rekrutoj mediat qe do ishte minosje per demokracine.

  Reply to this comment
 2. lili December 26, 18:38

  Normal qe kosova nuk e do rezidentin kryesor te udbse ne Tiranen! Po serbofilet e shqiperise e presin me krah hapur,se e Kane trashegim nga baballaret dashurine per udbne serbe!

  Reply to this comment
 3. mergim December 26, 20:18

  Kush te tha zoti Rama se shqiptaret e Shqiperise e duan shume, mos u bej trap..vetem serbofilet e duan Batonin. Mos u bej me to, se je burre qeveritar.Batonin qe takohej gjate luftes me shefin e sherbimit sekret te Serbise, mikun e milloshit, e ke mik,,te rafte pika

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*