Champions, arbitri shpik penallti për City-n (Foto)

November 8, 2018 12:46

Champions, arbitri shpik penallti për City-n (Foto)

Një episod i bujshëm, në kufijtë e qesharakes, ndodhi në Etihad Stadium të Mançesterit, aty ku Manchester City fitoi 6-0 ndaj Shakhtar Donetsk.

Në minutën e 24-t të ndeshjes, arbitri hungarez Kassai akordoi një penallti për vendasit ku ndaj Raheem Sterling nuk pati asnjë lloj kontakti brenda zonës.

Sulmuesi anglez hyri në zonën e rreptësisë dhe u pengua vetë, duke u rrëzuar në tokë, me mbrojtësin që po i qëndronte larg.

Një episod që tregon se VAR-i duhet të vihet në funksionim edhe në Champions League.

 

o.j/dita

November 8, 2018 12:46
Komento

1 Koment

  1. Dy panine nje qofte November 9, 23:37

    UEFA te denoj maxharin Kassai dhe futbolistin Sterling, te jepen denime qe tu dhembe torroxhilja nga pas per shume kohe.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin