Champions, Reali dhe Wolfsburgu kalojnë me sukses provën e parë

February 17, 2016 23:01

Champions, Reali dhe Wolfsburgu kalojnë me sukses provën e parë

Reali dhe Wolfsburgu kanë hedhur një hap drejt çerekfinaleve të Champions Leagues pasi kanë fituar ndeshjet e para në transfertë.

Madrilenët e drejtuar nga Zidane, ndeshja e parë e francezit si trajner në këtë kompeticion, mposhtën 0-2 Romën në stadiumin “Olimpico”.

Golat për Realin u shënuan nga Jese Rodrigues dhe Cristiano Ronaldo. Për portugezin ky është goli i 89 në këtë kompeticion.

Në sfidën tjetër, Wolfsburgu fitoi 3-2 ndaj Gentit në fushën e këtij të fundit, falë dopietës së Draxel dhe golit të Maks Kruz.

Ndeshjet e kthimit të këtyre dy çifteve do të luhen më 8 mars.

February 17, 2016 23:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?