Charlie Hebdo provokon sërish

April 3, 2016 21:02

Charlie Hebdo provokon sërish

Redaktorët e revistës satirike franceze “Charlie Hebdo” janë duke u përballur me kritika të shumta, pas publikimit të një artikulli i cili i lidh sulmet terroriste të Brukselit me myslimanët e zakonshëm në Evropë.

Në një editorial të titulluar “Si përfunduam këtu?, revista, e cila pësoi sulm terrorist më 7 janar 2015, jep opinionin e saj për sulmet në Belgjikë dy javë më parë, ku mbetën të vrarë 32 njerëz.

Cole, autor në Charlie Hebdo, tha se “logjika e Charlie është se nuk ka myslimanë të pafajshëm, dhe se diçka duhet të bëhet për këta njerëz”.

Kritikuesit sugjerojnë se artikulli “ka shpifur ndaj individëve që praktikojnë Islamin”, si dhe ndaj vetë Islamit.

Prezantuesi i Al Jazeera, Mehdi Hasan, ka publikuar në Twitter shumë kritika ndaj këtij artikulli, duke përfshirë një opinion në përgjigje ndaj autorit të Charlie Hebdo, Teju Cole.

April 3, 2016 21:02
Komento

3 Komente

 1. gegetoske bashke April 3, 23:06

  Per bythen e ketyre krimineleve te fshehur nen petkun e karikaturisteve kriminelet e tjere te isis- leshojne bomba e plumba mbi te pafajshmit neper rruget e Parisit,Brukseli e qyteteve te tjera!
  Keta jane nxitesit e krimineleve neper Europe!
  Nxitesit jane me kriminele se kriminelet!
  ( E di se nuk do ta botoni komentin, por kjo eshte e vertete)

  Reply to this comment
 2. Prroi April 3, 23:26

  Ç’rendesi ka?! Cilido qe nuk e pelqen ate gazete, mos ta bleje apo lexoje. Me keto shkrime per gazeten vetem i shtohet reklama per ta shitur ate gazete.

  Reply to this comment
 3. Rivarol April 4, 08:59

  Franca e Europa per fjalen e lire ka derdhur gjak e nuk ka arsye te mbylle gojen sot ne shtepine e vet se nuk i pelqen kjo zhulsave te qelbur islamike te ardhur ne Europe si mesjetar primitiv. Terrorin islam ne Europe keto e sollen, nuk erdhi me UFO apo Aliene.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*