Chelsea, ofertë “e çmendur” për Alex Sandro

July 5, 2017 20:15

Chelsea, ofertë “e çmendur” për Alex Sandro

Po tani çfarë do të bëj Juventus?! Si do ta mbajë Alex Sandro?! Si do të refuzojë ofertën e Chelsea?!

Duke u bazuar te ajo që thonë gazetat londineze, Conte dhe Abramovich kanë vendosur të hidhen në sulm për mbrojtësin e majtë të bardhezinjve.

Shifrat e raportuara nga “The Sun” janë të frikshme: 61 milionë stërlina, thuajse 70 milionë euro për Juventus dhe 100 mijë stërlina në javë për futbollistin, pak a shumë 6 milionë euro në vit.

Nëse Sandro kërkon publikisht të shkojë në Premier League, atëherë kampionët e Italisë do të ulen në bisedime me kampionët e Anglisë

Megjithatë nga kampi i Juventus ende nuk kanë kthyer një përgjigje, gjithmonë nëse oferta e “bluve” ka qenë reale.

Poshtë 70 milionë euro “Zonja e Vjetër” nuk ka ndërmend ta shesë futbollistin që nga ana e tij ende nuk ka marrë një pozicion, të paktën publikisht.

Nëse Sandro kërkon të shkojë në Premier League, atëherë kampionët e Italisë do të ulen në bisedime me kampionët e Anglisë. Kjo është e vetmja pasiguri që tremb tifozët bardhezi.

July 5, 2017 20:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*