Lagarde rikonfirmohet në krye të FMN

February 19, 2016 22:07

Lagarde rikonfirmohet në krye të FMN

Christine Lagarde zgjidhet sërish në krye të Fondit Monetar Ndërkombëtar.

60 – vjeçares iu besua drejtimi i institucionit për një mandat të ri pesë vjeçar.

Lagarde ishte e vetmja kandidate në garë dhe mori mbështetjen e vendeve kryesore anëtare të FMN -së, si SHBA -të, Gjermania apo Franca.

February 19, 2016 22:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim