Çifti kinez shet vajzën për 3 mijë euro për të blerë një ‘iPhone’

March 9, 2016 23:03

Çifti kinez shet vajzën për 3 mijë euro për të blerë një ‘iPhone’

Ka shitur vajzën e sapo lindur vetëm 18 ditëshe në një faqe interneti vetëm për një motiv të pabesueshëm: kërkonte paratë e nevojshme për të blerë një ‘iPhone’ të ri.

Rasti, jo i pari, por jo më pak shqetësues, ka ndodhur në Kinë në provincën e Fuijanit: burri ka përdorur rrjetet sociale, në veçanti rrjetin QQ për të shitur vajzën për 23 mijë Yuan (pak më shumë se 3 mijë euro).

Prindërit e të voglës, të dy 19-vjeçarë, sipas asaj që pohojnë mediat kineze (të cituara nga Metro.uk), nuk donin ta mbanin foshnjën dhe kishin vendosur me keqardhje për shkak të disa problemeve ekonomike.

“Edhe unë jam adoptuar, – ka thënë e reja, – nga anët e mia shumë njerëz i shesin fëmijët e tyre për të zgjidhur problemet ekonomike, nuk e dija se ishte e paligjshme”.

Por duke konsideruar se me paratë e shitjes, babai i vajzës ka menduar të blejë një ‘iPhone’ dhe një motoçikletë, bie poshtë diskutimi mbi vështirësitë ekonomike të çiftit.

March 9, 2016 23:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?