Çifti Macron do një pishinë në kështjellë!

June 21, 2018 17:17

Çifti Macron do një pishinë në kështjellë!

 

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe bashkëshortja e tij, Brigitte, po shqyrtojnë mundësinë për të ndërtuar një pishinë në kështjellën e Fort Bregancon, ndërtesë për presidentët francezë në Costa Azzura.

E vendosur në komunën e Bormes-les-Mimosas, në departamentin Var, kjo kështjellë e shekullit XVII, e ndërtuar mbi një shkëmb me pamje nga Mesdheu, ka një plazh të vogël për përdorim privat të presidentëve që nga viti 1968.

I vetmi problem është se nuk është e mbrojtur nga objektivët e paparacëve.

Në vitin 2012, ish-presidenti Francois Hollande, i pagoi këto pasoja, pasi u fotografua me kostum banjoje, nën shoqërinë e ish-partneres, Valerie Trierweiler.

Projekti duhet, megjithatë, të marrë miratim nga institucionet që mbrojnë trashëgiminë franceze.

”Kostoja do të jetë e arsyeshme”, thotë Elizeja për të ulur tonin e polemikave.

a.s/dita

June 21, 2018 17:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim