Cikloni “Ciara” godet Shqipërinë? Ndryshime drastike në mesjavë

February 10, 2020 09:22

Cikloni “Ciara” godet Shqipërinë? Ndryshime drastike në mesjavë

Era që pritet të shoqërojë Ciara-n do të jetë me shpejtësi të lartë, ndërsa stuhia ciklonare që ka goditur Europën, me erë të fortë me shpejtësi mbi 130 km/h, pritet që të prekë edhe Shqipërinë.

Sipas sinoptikanëve, në mesjavë pritet ndryshim drastik moti, me temperatura nën zera dhe reshje dëbore.

Shkurti do të mbyllet me temperatura të ulëta, mot tipik dimëror, ndërsa pranvera pritet të na sjellë shumë reshje shiu.

Cikloni ka goditur Europën Perëndimore këtë fundjavë duke shkaktuar mot ekstrem.

Vendet që parashikohen të goditen më shumë janë Britania, Franca, Belgjika dhe Holanda.

l.h/ dita

February 10, 2020 09:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim