Cila është arsyeja që Kate Middleton nuk i lyen kurrë thonjtë?

October 24, 2017 16:08

Cila është arsyeja që Kate Middleton nuk i lyen kurrë thonjtë?

 

A e keni pyetur veten ndonjëherë se nga çfarë do të hiqnit dorë për të qenë një Princeshë?

Epo nga manikyri është e sigurtë, pasi është një detyrim me protokoll dhe Kate Middleton nuk e ka patur fare problem.

Manikyrët me ngjyrë, tipsat, xheli , akriliku nuk i shkojnë përshtat një Princeshe dhe për më tepër kjo e fundit cilado qoftë, duhet të lyejë thonjtë vetëm me manikyrin që ka aprovuar Mbretëresha.

Për femrat e familjes mbretërore në Mbretërinë e Bashkuar është Essie’s Ballet Slippers.

Mbretëresha Elizabeth e përdor këtë manikyr prej vitit 1989 dhe mesa duket ky ligj i pashkruar vazhdon e do të vazhdojë prej dekadash.

October 24, 2017 16:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*