Cila është (dhe pse) “dita më seksi” e vitit

March 10, 2018 03:46

Cila është (dhe pse) “dita më seksi” e vitit

Data 11 dhjetor është dita me numrin më të madh të fëmijëve të ngjizur në krahasim me ditët e tjera të vitit, sipas një studimi britanik.

Vetë muaji dhjetor mbahet gjithashtu si muaji më fertil i vitit.  Një përqindje e lartë e fëmijëve rezultojnë të ngjizur në dhjetor.

Mjekët e cilësojnë dimrin si periudhën më fertile të vitit, pasi cilësia e spermës është më e mirë në temperatura të ulëta.

Për më tepër, në dhjetor njerëzit kryejnë më shumë marrëdhënie seksuale, të nxitur edhe nga festat e fundvitit.

Një prej themeluesve të dyqanit virtual të lodrave të seksit, Lovehoney, shtyhet më tej.

Ai thotë se 11 dhjetori është dita më seksi e vitit.

Sipas tij nëse doni një fëmijë gjenetikisht të shëndetshëm, kjo është dita ideale për ta ngjizur atë.

b.m. / dita

March 10, 2018 03:46
Komento

4 Komente

 1. spectrum March 10, 09:46

  Po 12-ta?????

  Reply to this comment
 2. Sa bukur... March 10, 11:08

  hej 11…
  e daiiii viva l’amore

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku March 10, 15:07

  Ju te DITAs keni vendosur ta budallallepsni kete milet te gjore me keto traplleqe qe botoni. Po si me si, sperma eshte me e mire ne te ftohte, po pse mer ku r ngjizen femijet sperma ka temperaturen e ambjentit perjashta apo ate te trupit te mashkullit? Hej me hajer!.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*