Cilat janë 14 femrat shqiptare që kërkohen nga Interpoli

May 10, 2014 20:22

Cilat janë 14 femrat shqiptare që kërkohen nga Interpoli

Shqipëria është një nga vendet që ka numrin më të vogël të femrave të shpallura në kërkim ndërkombëtar. Sipas burimeve policore janë vetëm 14 femra që rezultojnë të kërkuara.

Shumica e tyre janë në kërkim për trafikim të lëndëve narkotike. Rasti më i veçantë është ai i një 60-vjeçarje nga Vlora e quajtur Lizhjeta Zharra, e cila është dënuar në mungesë.

E dyta për nga mosha madhore është 56-vjeçarja Cetina Zajmi nga Tirana, e cila kërkohet për mashtrim. Në kërkim është edhe Ornela Çela (Bullaj) e cila kërkohet për mashtrim me detyrën dhe për skemë piramidale. Kurse një shqiptare e lindur në Gjermani kërkohet për trafikim armësh dhe municionesh. Bëhet fjalë për Aliki Buratzi, 47 vjeç e lindur në Leipzig. Në të dhënat e Interpol rezulton e kërkuar dhe një femër për vrasje në rrethana speciale. E kërkuara është Zylfije Haklaj, 50 vjeç – shkruan portali Durrës Lajm, që boton edhe listën e mëposhtme.

Lista e femrave shqiptare të kërkuara:

Ardiana Rukaj 36 vjeç

Sara Canko 30 vjeç

Zhani Kuçaj 40 vjeç

Vegjinush Ferhat 47 vjeç

Ornela Çela (Bullaj)

Merita Nurce 53 vjeç

Aurela Doksani 37 vjeç

Xhevaire Velija 47 vjeç

Aliki Buratzi 47 vjeç

Mirela Ramaj 48 vjeç

Lizhjeta Zharra 60 vjeç

Ermira Beqiraj 40 vjeç

Zylfije Haklaj 50 vjeç

Cetina Zajmi 56 vjeç

May 10, 2014 20:22
Komento

10 Komente

 1. Jozi May 10, 20:42

  MERNI BURAT NJE HER PASTAJ GRAT FATMIR KAJOLLI NGA FJERI APO ESHTE MIKU I FATMIR MEDIUT ???

  Reply to this comment
 2. guxh May 10, 20:46

  Kjo Zylfie Haklaj ka te beje me historite e Berishes ne Tropoje?

  Reply to this comment
 3. durim Satka May 10, 21:18

  Zylfije Haklaj,ruaj respekt -ne fund te fundit mori hakun e vellezerve, ajo eshte me shkolle te larte intelektuale eshte e vetedijshme per ate qe beri!-per te tjerat te veproje drejtesia!

  Reply to this comment
 4. tomsojeri May 10, 22:39

  Zylfie Haklaj esht heroin e vertet dhe shum keq po me vjen qe esht ne kte list qelbesirah! Nuk besoj se ne mendje te saj ka ren qetesia! Rrezik se ndonje dit do mbij nga askundi te coj deri ne fund vepren e ksaj familje burrash te vrar ne pabesi !!

  Reply to this comment
 5. cubi May 10, 23:39

  po keni harru Sllabe Derrisha dhe Gite Derrishen …per trafikim carash…pa kullufa

  Reply to this comment
 6. fat man May 11, 04:02

  Te gjitha qenkan kurva te moshes se trete te pleqerise.

  Reply to this comment
 7. fat man May 11, 04:06

  Eshte hequ me qellim nga lista e 15, Slobodanka (liria) vajza e Milices agjente e serbise dhe hajdute e veprave te artit dhe e fondeve te shoqates se budallenjve per femije, banon tek ish blloku.

  Reply to this comment
 8. Mark.uk May 11, 08:38

  fat man:Pse te ka ndodhur ty me ate qe te ka lindur mos paragjyko te tjert.

  Reply to this comment
 9. fat man May 12, 00:09

  Mark uk une dhe shume te tjere qe kemi lindur dhe rritur ne Tirane kemi pasur nje fat qe kemi shtuar listen emerore te kurvave qe kemi shkerdhyer nga veriu. Ishim te detyruar, ishte nje prurje e madhe dhe ju derra te palare e kishit mendjen per te vjedhur ndonje rryp toke sic jeni vete e per te shkuar ne emigrim duke lene gjinine femer ne duar lexo k.r te sigurt, ju eshte permiresuar rraca nga ana mendore ore bari qe bei ere perc edhe aty ky ke shkuar. Besoj se kete permiresim te rraces e ndjen edhe ti ne familjen tende, per tu siguruar beni ADN e atyre pasardhesve qe kane pjelle femrat tuaja ne Tirane, Durres e gjetke.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*