Cilët janë informatorët e Berishës brenda PS-së?!

July 19, 2015 18:33

Cilët janë informatorët e Berishës brenda PS-së?!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish mbledhjen e Asamblesë së PS-së duke u ndalur  në një prej vendimeve të saj sa i përket pagesës së anëtarësisë. Berisha shprehet se kanë qenë burimet e tij brenda PS-së ato që e kanë vënë në dijeni.

Burime të brendshme të PS-së bëjnë me dije se kryetari i përjetshëm i saj ka urdhëruar dorëzimin brenda datës 15 gusht të gjithë punonjësve të administratës pa përjashtim formularin e anëtarësimit në PS.

Krahas dorëzimit të formularit, porosia e Ramës është largimi nga administrata për të gjithë ata punonjës që guxojnë të kundërshtojnë plotësimin dhe firmosjen e formularit të anëtarësimit në PS”, shkruan Berisha në profilin e tij në Facebook./ E.K

sal

July 19, 2015 18:33
Komento

31 Komente

 1. antisaleh July 19, 19:04

  Po ik more bajgë, se nuk po na shqitesh!
  Ik!
  Ik!
  Ik!

  Reply to this comment
  • Edisoni July 20, 00:18

   Kush Spiunon tek Berisha?! Ke sa te duash persona ne mbledhjen e asamblese qe nuk jane fare anetare te PS dhe ne saje te karakterit te dobet te tyre mund te bejne pakte me kedo, perfshire Berishen (Koco Kokedhima) psh, (Sadri Abazi) psh. Etj. Etj. Etj. Ed Rama i ka vene shkelmin partise, por do tja shifni efektin kur te vije ky mostra Berishe bashke me Ilir Meten Prap… Mos u beni merak 2017 erdhi…

   Reply to this comment
  • Gjethja July 20, 09:35

   Me radhe te gjithe Ish-at e PD, duke filluar me Arben Ahmetaj…

   Reply to this comment
 2. Toleranti July 19, 19:05

  Blushi eshte informatori nr. 1 i Berishovicit.

  Reply to this comment
 3. farukaqis July 19, 19:10

  o hale o pusht o kriminel q……ropt

  Reply to this comment
 4. Labi Vlore July 19, 19:13

  B L U S H I eshte Informatori dhe askush tjeter.Deri para dy vitesh Informatori kryesor ishte Kaci i Zi.

  Reply to this comment
 5. kameloen July 19, 19:21

  po ju gazetaret si i merrni lajmet? apo keq per te gjetur nje informator ne 300 veta qe futen ne salle, minimumi.

  Reply to this comment
 6. skifteri July 19, 19:37

  Mos deshironi o kriminel, qe E.Rama te fleje gjume !, atehere ju do ta lavderoni me siguri!..

  Reply to this comment
 7. Kris 1 July 19, 19:41

  Informatoret jane:
  Edi Rama
  Gramoz Ruci
  Pandelizmo Majko
  Erionbrace

  Reply to this comment
 8. faro July 19, 19:42

  Akoma ky, si ne kohe te diktatures, u interesoka per te shfletuar statusin e partise se Korese se Veriut? Perse i duhet? Larg qofte ne ka akoma shqiptare qe humbin kohen me lexime te tilla!

  Reply to this comment
 9. Olci July 19, 19:48

  Per mua eshte vete Edi ….

  Reply to this comment
 10. rrethimi i vogel July 19, 19:51

  ai qe flet hapur nuk behet informator,se ka karakter e i thote perpara burrave e grave me vlra por servile qe nuk mbeshtetin.
  kolltuku, u ka ngrohur te ndenjurat dhe u ka trashur gjuhen e mbyllur gojen.
  kush nuk kerkon shperblim tenderi,apo kolltuk ministri sapo vjen nga rruga ne ps,ka vlera
  ai qeedo perjetesisht privilegjin ben spiunin

  Reply to this comment
 11. rrethimi i vogel July 19, 19:52

  ai qe flet hapur nuk behet informator,se ka karakter e i thote perpara burrave e grave me vlera por servile kur nuk e mbeshtetin.
  kolltuku, u ka ngrohur te ndenjurat dhe u ka trashur gjuhen e mbyllur gojen.
  kush nuk kerkon shperblim tenderi,apo kolltuk ministri sapo vjen nga rruga ne ps,ka vlera
  ai qeedo perjetesisht privilegjin ben spiunin

  Reply to this comment
  • nazim July 19, 23:08

   Po perse o njerez besoni cfare thote ai qen? Perse nuk mendoni qe ato qe thote se gjoja i ka marre nga nje informator i brendeshem jane sajime te atij qeni qe te revoltoje anteret e thjeshte te PS. Ato qe u vendosen u thane ne shtyp. Ai qen gjithmone percares a qene dhe do te mbetet. Perse i merrni per te verteta ato qe shkruan kur ai nuk ka thene kurre te verteten.

   Reply to this comment
 12. redon July 19, 19:57

  Po ik ore plak i rrhedhun, nuk u ngope,kudo ke bere monopole, kur do shretojme nga ku malok

  Reply to this comment
 13. demo July 19, 20:25

  I ke bere vete Sali!.Punonjesit e administrates ne kohen e saliut detyroheshin te anetaresoheshin ne organizaten baze te lagjes,te paguanin kuotat,te vinin ne te gjitha mitingjet me liste borderoje.Me ne fund shpetuam.Tani o Sali lexo perrallen “Pocari dhe ujku”.

  Reply to this comment
 14. ermali July 19, 20:49

  O Ben, te te pyes mbase te kujtohet,sa here e ke takuar atsheun gjoja kulturor te ambasades jugosllave ne Tirane Mustafen -Mustafa Calamanin – gjate kohes si studente 1989-1990.pse ta linte takimin tek posta qendrore..cfare te kerkonte dhe cfare Ben Blushi i informonte zbuluesin e ambades jugosllave me origjine shqiptar me emrim Mustafa..Ne librat dhe tekset qe i dhe cfare informacioni i pregatite …..Beni…eshte mire qe te beshe ndonje reflektim se supa e prishur te ndjeke si hije gjithe jeten…nuk eshte kjo e vetmja aresye qe ti ne kohe te veshtira ke bashkepunuar me Berishen ……..Beni ke qene frekuentues dhe takues i rregullte i punonjeseve te konsullates serbe ne Tirane…

  Reply to this comment
 15. ARJAN July 19, 20:52

  e kujt i plasi ./akoma me spiun meresh o koqe kandari / apo ata te mbajn gjall ty bajg..

  Reply to this comment
 16. METEH July 19, 20:54

  Sali ik se qelbe dynjane.Je bere harixhofke e keqe sa nuk durohesh me,je djall,i zi,thashethemexhi,shpifs i ndyre,hajdut,kriminel,agjent i UDB…!

  Reply to this comment
 17. Pellumb Zaimi July 19, 21:15

  Sakt dhe qarte “rrethimi i vogel” dhe ironia juaj fine “Kris 1” Nderime!

  Reply to this comment
 18. halldup July 19, 21:23

  Tmam si m..i qe ngjit ne kepuce.

  Reply to this comment
 19. semanjaku July 19, 21:46

  Po ti qe shkruan artikullin pa emer pse nuk e tregon? Askush nuk ka deshire te shikoje fytyren e lugatit,,prandaj mos u mer me te NQS nuk di gje. Vetem duke I nxjer fytyren dhe shkrimin I ke bere nder dhe ke rene ne llumin e tij.

  Reply to this comment
 20. Aleko Gjoka July 19, 22:32

  Spiuni,bashkepunon me spiun dhe bene spiunazhe…!!??Cdo presesh tjeter nga spiuni….!!??

  Reply to this comment
 21. Barist ne Vicitol July 19, 22:53

  Ne kohen e Sali Bajges duhet te shkoje ne pune me gazeten RD ne dore, qe ishte e barazvlefedhme me flete-hyrjen.

  Reply to this comment
 22. Onkezmi July 20, 00:02

  More toleranti,Blushi ka kulture 100 here me shume se Berisha dhe 10-te here me shume se Rama.Nuk e le kultura profesionalizmi,edukata e Blushajve te behet informator i Vici-dolit dhe Ra-se.Njeriu qe flet hapur e pa dorashka,nuk eshte nenje kohe dhe informator…

  Reply to this comment
 23. SAIKEQ TAHIRI July 20, 00:49

  Me duket sikur lexoj zerin e popullit kur lexoj gazeten tuaj dhe jo sot por ate te vitit 67 kur thonim se ishim para frances nga zhvillimi ekonomik. Edhe ju si zeri i popullit te vitit 67 jeni bere zeri i propagandes dhe mbrojties se deshtimeve te qeverise fasade Rama Meta. Me vjen turp qe jetoj ne nje vend me kaq mediokritet dhe aspak te vertete. Jeni shume te peshtire…

  Reply to this comment
 24. Dardhari July 20, 02:01

  Se ka thene kot ai i Madhi qe: Saliu eshte Malok dhe Maloku qe i hip Kalit zbret vetem i Vrare

  Reply to this comment
 25. info-analitike July 20, 07:29

  Ne rast se akuza e Berishes eshte e vertete Rama po behet edhe me keq se Berisha.

  Reply to this comment
 26. gjermani i fundit July 20, 08:01

  Mos u merrni me gazetari dylekeshe! Spiunin e vrau Milua…Pastruesja e rruges bisedoi me rojen e nates tek porta e PS dhe pas dy oresh kur fshiu rrugen para Shqupit infirmoi rojen qe po hante sufllaqe qe brenda 36 gushtit Rama do antaresonte ne PS 3 milione te tjere.Roja me sufllaqe ne nje dore dhe me blackberry ne tjetren informoi ne fcb berishen; hajde te gjejme spiunin tani…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*