Cili është biznesmeni që ka në pronësi makinën e prokurorit Ndoja

November 8, 2019 12:09

Cili është biznesmeni që ka në pronësi makinën e prokurorit Ndoja

Rreth një javë më parë në Shkozet të Durrësit, mbi makinën, me të cilën ishte duke udhëtuar prokurori Arjan Ndoj dhe dy persona të tjerë u derdhën një breshëri plumbash.

Por nga hetimet rezultoi se makina nuk ishte në emër të Arjan Ndojit. Makina i përkiste një personi që disponon një shoqëri taksish në qytetin e Durrësit.

Bëhet fjalë për biznesmenin Fadil Çalliku, nga Xhafzotaj i Durrësit, i cili kishte të regjistruar në emrin e tij automjetin me targë “AA 333 ZD”.

Në atentatin e 1 nëntorit Ndoja dhe Muharremi mbetën mbetur të plagosur, ndërsa shoferi i prokurorit Ndoja, Andi Maloku, nga Kruja ndërroi jetë ditën e djeshme në ambientet e spitalit të Traumës në Tiranë.

l.h/ dita

November 8, 2019 12:09
Komento

2 Komente

 1. xha jaho November 8, 13:02

  po sikur u tha që makina ishte e gruas së prrukurrollit? Edhe dpsjet e vjedhura i kishte po ajo? Apo shkruhen kot disa gjëra të mëdha për të ulur përgjegjësitë deri sa ….. po që policia të kërkojë falje pse i kap e i arreston. Të nsrrojë çdrejtësia.
  xha jaho

  Reply to this comment
 2. XXXL November 9, 09:27

  Xhafzotaj vendbanim ilegal dhe i jashtë ligjshëm aty e gjitha është kriminale azy edhe mund të fshihen kriminelët ma të fortë

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim