Cili është kryeqyteti i kokainës në Europë?

March 8, 2018 09:53

Cili është kryeqyteti i kokainës në Europë?

Qendra Europiane për Monitorimin e Drogës dhe Varësisë ndaj saj, ka publikuar raportin e saj të fundit për përdorimin e drogës në të gjithë kontinentin.

Lista me 10 vendet e para për përdorimin e kokainës kryesohet nga Barcelona. Ndërkohë, edhe pse në vitet 2014 dhe 2015, Londra ishte qyteti që udhëhiqte këtë listë, së fundmi nuk është fare në 10 vendet e para.

Ndërkohë, në raport thuhet se kryeqyteti evropian i përdorimit të amfetaminave është Eindhoven në Holandë. Amsterdami kryeson listën për përdorimin e MDMA.

Të dhënat u finalizuan pas analizave të mostrave të ujërave të zeza të 56 qyteteve në 19 shtete të Europës.

l.h/ dita

March 8, 2018 09:53
Komento

3 Komente

 1. leka March 8, 10:25

  Cyrihu i Zvicres e paska vendin e dyte per nga banoret eshte perafersisht sa Tirana ,e habiteshme si nuk akuzohet qeveria Zvicrane nga opozita,si nuk kerkohet qeveri antimafie ne Zvicerr.E ne shume vende te Europes.Opozita shqiptare nuk ka program as alternative ,keshtuqe merret vetem me akuza e intriga.

  Reply to this comment
 2. Mark .U.K March 8, 14:19

  Pse e keni hequr ju ish sigurimsat Tiranen,eshte ne vend te par.Leka me vjen mire si qenke nje zok gomari,shko more .are

  Reply to this comment
 3. Leka March 8, 18:15

  Ore Mark burri nuk ofendon pas nofkes ,por neqoftese din te lexosh kete tabele e ka dhene Qendra Europiane per Monitorim te drogave.E dyta Mark edhe po te mos ishte fare Shqiperia narkomanet ne Europe nuk do rrinin pa droge.Por ne shumicen e shteteve te Europes droga perdoret me shume se ne Shqiperi dhe gjitha ato vende kane qeveri,polici e drejtesi qe perpiqen me luftua kete te keqe .E verteta eshte se asnje opozite ne shtetet e Europes nuk e bene kauze krimin as drogen por perpiqen te ofrojne alternativa .Mos o Zot se u shkon mendja te kerkojne nje muj ppara zgjedhjeve qeveri teknike dhe dy muaj pasi humbin zgjedhjet qeveri antimafi.Kesi budallaqesh nuk degjon ne Europe prandaj nuk i marrin serizisht mallqitjet e PD-se ne Bruksel.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*