Cipras merr duatrokitje në PE, Weber: Edhe Fidel Kastro u duartrokit

July 8, 2015 10:45

Cipras merr duatrokitje në PE, Weber: Edhe Fidel Kastro u duartrokit

Aleksis Cipras, kryeministri i Greqisë gjatë fjalimit në Parlamentin Evropian mori disa herë duartrokitje nga eurodeputetët.

Në emër të grupit të PPE-së, kreu i tij Weber tha se duartroitjet vijnë nga ekstremistët, duke shtuar se duartrokitje ka marrë dhe lideri komunist i Kubës, Fidel Kastro.

“Në këtë parlament kanë arritur të duartrokasin edhe Fidel Kastron ndaj ju nuk rrethoheni nga miq të duhur por të gabuar, ndaj dhe nuk e kuptoj kush ju duartroket”, u shpreh Weber.

Gjatë fjalës së tij Cipras tha se mban përgjegjësi vetëm për periudhën kur ka qenë vetë në krye të shtetit grek dhe se është i gatshëm për të negociuar me BE-në, për gjetjen e një zgjidhje për Greqinë.

“Duam që t’u kthehemi negociatave. Ky është një mesazh mjaft i sinqertë dhe i qartë. BE- ja ose duhet të jetë demokratike ose duhet të përballet me sfida të mëdha. Në negociatat tona duhet të ekzistojë respekti i plotë për zgjidhjen demokratike që ka bërë populli grek”, u shpreh kreu i qeverisë greke.

July 8, 2015 10:45
Komento

8 Komente

 1. shqiptar sharri. July 8, 11:55

  Po,po,po,ke te drejt ORE KALI TROJES,se para 3.viteve e gjetet TROJEN,tani e gjetet EVROPEN,qe ta mjelni si lop,dhe ne fund ta tradhtoni si kurve.Po,ju jeni msue me tradhtira dhe evropa e bankieret borgjez e kan fajin vet,sepse kur ju zbulun se ju i kishit fallcifikue librat dhe llogarit e buxhetit u dahte tju perzen nha kshilli evropes,por se pse nuk e kan bere atehere dhe pse nuk e bejn sot,kjo dihet pasi ju e kercnoni me NANEN RUSI,DHE PUTININ,dhe evropes i ka hije friga ne palc nga rusia e putanizmit dhe putanes sllavomadhe ortodokse.perat dhe lujni kocet me gjithe evropen se e keni rusin prapa.

  Reply to this comment
  • kujtesa July 8, 13:48

   Ky eshte kryeministri me pall qe ka pasur Greqia!
   Para disa ditesh,ky injorant politike,i kerkonte Merkelit qe ti paguante Greqise demshperblime te luftes Dyte Boterore!
   Asnjehere Merkeli nuk i ka thene qe shko dhe kerkoja Hitlerit demshperblimet.
   Del budallai nga cmendina,i kerkohet llogari per nje borxh te marre qe kane bere rrush e kumbulla,dhe pa piken e turpit thote qe s’mbaje pergjegjesi se cfare eshte bere para meje!
   E harron ky palla qe nocioni shtet, eshte i tille qe njeh edhe detyrimet e marra persiper nga paraardhesit?

   Hajde prit hajer nga budallenjte qe i ke edhe gjitone!

   Reply to this comment
   • intelektuali July 8, 14:28

    Ka ndryshin nga demshperblimi gjerman i Hitlerit o Shoku qe me te drejte e ke shtruar kete ceshtje thelbesore ne DITA:

    GREQIA I KA MARRE BORXHET PER TE BERE QEF ME UZO DHE KENGE ME BUZUQE DERI NE ORET E PARA TE MENGJESIT, NE DALLIM NGA HITLERI QE PER PAK SA NUK PUSHTOI BOTEN ME DISIPLINEN E TIJ TE HEKURT.

    Reply to this comment
 2. shqiptar sharri. July 8, 11:57

  PARA 3.mij viteve TROJEN,

  Reply to this comment
 3. intelektuali July 8, 13:16

  QE KUR CIPRASI MORRI PUSHTETIN PASANIKET E GREQISE I NXORREN LEKAT E TYRE JASHTE SHTETIT FARE LIRSHEM.

  Atehere kujt do qe t’ja hedhe fajin Cipras pseudokomunisti, ky aventurier dallkauku populist, qe s’ka punuar nje dite ne jeten e tij prej pasaniku dhe biri i nje bizmesmeni me te pasur ne ndertimin e anijeve, qe tani ka dale njesoj si Enver Hoxha do vite me pare dhe po kerkon te izoloje Greqine nga Bota, njesoj sic beri pederasti yne prej Gjiro-kastre (Argjiro-kastre) per 50 vjet me radhe.

  Reply to this comment
 4. Arben July 8, 13:35

  PERPARA CIPRA.

  ESHTE POLITIKANI I VETEM QE KA QENE NE ANEN E DUHUR TE HISTORISE, GJITHE KETO VITE TE “FANTAZISE GREKE”

  Reply to this comment
 5. LEO england July 8, 14:39

  Kush mendon se eshte ky haleja i jevgjiterve siriano grekofone???? .O shurraq idiot, u bere ti te talleshEuropen??? Po i meson ti morracak se ceshte Demokracia Evropen…Ptuuuuu jevgjit haleje. Ju pafshim e mbaje afer ate deputetin Pirron e Dhier te halese. Keq e keq do veje kjo pune deri sa tju largoj populli nga pushteti ju ndyresirave.

  Reply to this comment
 6. riti July 8, 18:24

  Duartokiteni ,por mos harroni se gishtin ne b,,,, po i fusni, Borxhliu te laje borxhet,pastaj te kerkoje te tjera ,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?