Ç’lidhje ka Grida Duma me Sokol Olldashin?!

March 28, 2015 13:10

Ç’lidhje ka Grida Duma me Sokol Olldashin?!

Gjatë debatit të zjarrtë mes Luan Ramës dhe Grida Dumës ka dal dhe një detaj që kaloi pa rënë shumë në sy.

Deputeti i LSI përveç se i ka kushtuar një poezi të Esseninit koordinatores së PD, i ka përmendur edhe një fakt që të bën kureshtar.

“…Dhe një nga çështjet që duhet të zbardhur është edhe vrasja e Sokol Olldashit. Do ta hapim edhe dosjen e vrasjes së Olldashit. Unë po të flas duke t’u drejtuar me “zonjë” ndërsa ti më flet si një të rrugës”, tha Rama gjatë debatit.

Shpjegohu o Luan, mos i lë gjerat përgjysmë, ç’lidhje ka Grida me të ndjerin deputet, Sokol Olldashi!?

 

March 28, 2015 13:10
Komento

43 Komente

 1. Ardian March 28, 10:15

  Grigja e rrugve sigurisht qe ka sherby me e cu te ndjerin olldashi te vendi. Ajo ben gjithcka …po gjithcka.Nga kjo lyresir pret gjithcka.Po bankierin…a ishte kjo ne telefon me ate deri sa ja shkrepen…kuptohet se per cfar sherben nje e till.

  Reply to this comment
  • aqifi March 28, 16:12

   Keta trimat e LSI-se jane bere me keq se arkivat e KGB-se! Paskan dosje dhe video per te tere. Deri tek video e bllokut, Meta dukej si mafioz amator, tani eshte kthyer ne padrino profesionist. Dhe votuesit pa tru qe vazhdojne te votojne kete bande kusaresh te quajtur LSI…

   Reply to this comment
   • torollak, torollak, po disa gjera i kap March 28, 22:15

    Nja dy pyetje fare te thjeshta per prokurorine, por edhe per ministrine e brendshme, por edhe per vete z.Tahiri, i cili ishte nga te paret qe shkoi ne “vendngjarje” :
    Si ka mundesi qe megjithse “aksidenti” ndodhi ne mbremje vone, Olldashin e varrosen te nesermen qe me mengjes ?!!!!
    Perse gjithe kjo ngutje e kaq e pazakonte, qe nuk ka ndodhur kurre ndonjehere, qofte edhe kur dikush ka vdekur nga vdekje natyrale, pas nje lengate te gjate, kur familja dhe miqesia kane qene plotesisht te pregatitur per vdekjen qe me perpara ?!!!!!!
    Si ka mundesi, qe megjithse ne kushtet e erresires dhe motit te keq, pra pa kurrfare kushtesh per kqyrjen me imtesi te “vendngjarjes” me nje ngutje krejt te pajustifikueshme, pastrohet vendi i ngjarjes, hiqet makina brenda 3 oreve ne vend qe çdo gje te kqyrej me imtesine me te madhe diten ?!!!!
    Megjithse kushtet e aksidentit jane te tilla qe humbja e jetes duket si opsion i pamundur, me çfare pergjegjesie u krye ekspertiza, nga kush dhe cilen ore te nates, a eshte e mundur te jepet vleresimi per shkakun e vdekjes nga nje mjek qofte edhe specialist qe e kane ngritur nga gjumi ne tre te nates ?!!! Ku e beri ekspertizen ky mjek, ne spital, rruges kur po e sillnin ne shtepi, apo kur kufoma ishte ne shtepi ne prani te familjareve ?!!!!!
    Si ka mundesi qe per nje vdekje kaq te pazakonte, ne kushte teper te dyshimta. me propabilitet humbje jete thuajse zero, kur behet fjale per nje deputet, kandidat per kryetar opozite, qe kishte dhene shenja pendimi per politiken e mbrapshte, korruptive e kriminale te atij vete dhe qeverise se tij, si edhe shenja se do te kerkonte qilizem ne politiken shqiptare, nuk behet nje ekspertize ligjore e plote dhe e imtesishme, me ekip mjekesh te disa profileve, qe te analizonin me rrenje mundesine dhe pamundesine e vdekjes ne ato kushte, simptomat qe kishte kufoma dhe nga se mund te ishin shkaktuar etj etj, por e bejne me mjekun e urgjences se nates ?!!!
    Çfare aresyesh madhore e detyruan familjen ta varroste qe me mengjes, pa arritur as ta shohin me sy, e jo me ta qajne per vdekjen aq te papritur ne lule te moshes ?!
    Mbyllja e hetimeve per Olldashin ishte kapitulli i pare haptazi kriminal i perbashket i mazhorances dhe opozites, ne nje marreveshje mafioze, qofte kjo pas kuintave, qofte sipas kodit te heshtjes.
    Mjere shqiptaret se çfare mostrash dhe monstrash precepitojne ne krye te politikes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Reply to this comment
 2. durrsakja March 28, 10:23

  Kjo esht super-qelbesira e Shqipris se esht aq e pist sa nuk duhet ti afrohesh se te ndyn fare.Ku nuk esht fut kjo monster me emrin e ndyr GriDA nje emer qe ne Itali te kapin te qeshurat sa ta thuash.Esht aq e frustruar ne jet se ka vujt shum kjo qelbesira,qe 17 vjec u mor me plakushin ndertus dhe kuptohet po te vish nga fusha e betonit dhe llacit ….kjo esht perfol qe ne fillim per Olldashin po meqe esht qelbesir dhe hale nuk e gjen gje..si thuhet nuk bie rrufeja ne hale. Pastaj lexuam neper gazeta per borxhet dhe kredit milionshe te credins deri sa e kputi dhe ate mjeranin e credinsit.Pastaj ju fut super plakut Sali dhe ka arrit kulmin me kte super histori vjershash dhe loqe pleqsh.Ksaj ti thush kurve – e lavderon.

  Reply to this comment
  • LORA March 28, 13:54

   Respekt per kete saktesi tuajen durrsakja,ne portretizimin e grigjes.
   Per mua,grigja eshte nje femer e rrezikshme,,,ku prek ajo eshte vdekja dhe shkaterrimi.

   Reply to this comment
   • aty March 28, 14:38

    Njelloj si i ndjeri Azem, ku shkonte ai te nesermen ne ate vend behej nami e baterdia, shkaterrohej e digjej dicka qe ishte ngritur me mund e djesen e ketij populli te shumevuajtur.I pari iku ose me sakt e qeruan, shpresoj qe edhe kjo te iki jashte politike, te merret me zanatin e vjeter.

    Reply to this comment
  • gopi March 28, 16:59

   Kaq i dihen boterisht,mendo sa ka te tjera qe nuk i dihen.Ne fakt kto porvincialet kur vijn ne Tiron hapen si voji ne lakra.

   Reply to this comment
 3. info analitike March 28, 10:47

  Nese Luan Rama di dicka atehere le te beje denoncim perndryshe ky aludim mbetet pergojim ose shantazh jo me ndryshe nga ato per te cilet po akuzohet Tom Doshi.

  Reply to this comment
  • Daku March 28, 12:05

   Hi Info, ke mar nje detyr shum te veshtire. shpresoj qe tja arrish eshe pse kam shum dyshime.
   Po mundohesh te mbrosh 25vjet ferr e degradim te shqiperis

   Reply to this comment
   • info analitike March 28, 16:35

    Daku,
    Mua nuk me pelqejne llafet e pazarit dhe shantazhet sa per te thene. Shteti ka rregulla dhe nese duam ta respektojme le ti ndjekim. Nese ty nuk te pelqen e nuk te intereson ky nuk eshte problemi im.
    Nuk mbroj asken perkundrazi veej se je ti ai qe po i del zot nje krahu politik.

    Reply to this comment
  • Bleri defit,bjeri. March 28, 14:11

   S’ka si ta denoncoj,se keta te LSI jane te gjithe spiune si Spartak Braho,vetem bejne vidio dhe shantazhojne.Edhe 100 burra te kete patur e kete dashnor Grida ,me kurve se Luan Rma dhe Taulanti nuk behet.

   Reply to this comment
 4. TROC March 28, 10:48

  PO AJO FEMRA QE ISHTE NE MAKINE ME….. OLLDASHIN SI ISHTE BJONDE APO BRUNE????

  Reply to this comment
 5. besa March 28, 10:56

  aman se ju te dites jeni stere fare , vetem fjale tekeqija dini te thoni.

  Reply to this comment
 6. arben March 28, 13:21

  Ne qofte se ndonjehere aktiviteti I mafies politike ne Shqiperi ka per tu bere publike mafia italiane ka per te ulur koken e turperuar pasi ka per te pare se nxenesit nga Shqiperia ua kane kaluar profesoreve ne te gjitha fushat.Sa nuk eshte vone ta shkulim nga rrenjet kete pjelle berishjane dhe ti japim popullit lirine dhe demokracine e vertete pa mafie e politikane te korruptuar.

  Reply to this comment
 7. petrit March 28, 13:45

  Vertete beson gazeta Dita e militantet e shumte socialiste qe dominojne komentet ketu, se policia e Tahirit qe shkoi dhe e verifikoi ne vend aksidentin e Olldashit, nga “dashuria e madhe” qe ka per opoziten demokratike, ja mbuloi asaj “vrasjen e Olldashit” sic aludohet fare hapur ketu ? Edhe nje prove sado te vockel te gjente policia qe te krijonte dyshimin se nuk ishte aksident por vrasje e qellimeshme, Jo me Tahiri e Rama, por te gjitha gazetat e komanduara prej tyre do te vazhdonin te ulerinin se Basha ka vrare Olldashin.

  Reply to this comment
 8. Koco March 28, 13:53

  Kjo Zonje me sa duket edhe nga fjalori e rrugaceria eshte pjese e nje bande te krimit dhe poshtersive te bandes te krimimit vrastar edhe te Olldashit nga Satrapi, katili Berishe .

  Reply to this comment
 9. shqiptar sharri. March 28, 14:20

  Po,pra ky.arkadash rama duhet te beje akuz nese din dicka per oldelen.dhe griden,le te mos llomotis dhe te hesht si nji rugac.

  Reply to this comment
 10. artan March 28, 14:43

  Po kto grate e Olldashit dhe Santos pse nuk shkojn tja heqin breket ksaj rrugaces ??? Kjo bredh me ato kembet e shtremta e lire??? o Edi Rama do besh apo sdo besh shtet ti, kape kte muten e rrase brenda,kte agjenten.

  Reply to this comment
 11. Bardhi Tolabi March 28, 14:47

  @info “sinteza”(sepse nuk je analitike,nuk di te besh analiza).
  Jam dakort me ty,qe eshte shpifje ajo qe thote,Luan Rama.Kam “deshire” qe kjo llapaqene e kurve e PD-se, t’a hedhe ne gjyq Luanin dhe te kerkoje “demshperblim” per shpifje.Po nuk e beri kete,do me detyroje te besoj ne ato aludimet e Luan Rames.T’a mban,t’ja kerkosh kete Grides,(kete dhe jo ate “placken”)?

  Reply to this comment
 12. Darius March 28, 15:27

  Ne Poliputanen e Albanistanit te gjithe jane “Grida”.

  Reply to this comment
 13. "Horri i Bulevardit" March 28, 15:31

  Grida Duma ishte ne makine kur u be “aksidenti”, por perpara se te lajmerohet policia, shkuan ne vendngjarje shoferi i Olldashit dhe deputeti i Elbasanit.
  Keta mbasi nxorren Griden jashte me demtime te lehta, kur pane se Olldashi ishte akoma gjalle, ja futen ne koke me dicka te rrumbullaket, qe nuk shkakton carje por shkakton thyerje kafke dhe gjakderdhje te brendshme.
  U fol atehere kush ishte femra ne makine, gati te gjithe thonin nen ze se ishte Grida Duma, por Grida per gati tre jave su be e gjalle, megjithese e degjonte se po akuzohej, shkaku ishte se Grida priste qe ti iknin shenjat e zeza ne fytyre, per te dale ne publik, si nje person qe skishte lidhje me “aksidentin” Olldashi.

  Reply to this comment
  • Altin March 28, 17:17

   Burracake, legena, shpifes. Grida ka qene live tek News 24. pse u kujtuat tani juve qe u harrua? Hapni arkivat qe ju placin syte. Po me idioti ketu jam une qe shkruaj nje koment qe nuk do publikohet. Ju jeni aq mashtrusa sa po i beni njerzit qe te mos votojne me, se PD nuk ja jap kurre voten.

   Reply to this comment
   • info analitike March 28, 18:03

    Altin,

    Mos ia ver re Qyfyrit te Bulevardit ai shpifjen e ka profesion. Po nuk shpifi nje cike perdite nuk ndjehet mire. Cdo gje e ka me “te folme” e me “te thonme” se per dokumentime nuk ia ka haberin as se cfare domethene. Eshte bere si pune e telonit te prishur ketu ne forum.

    Reply to this comment
   • "Horri i Bulevardit" March 28, 20:06

    Djalke, hap gazeten Tema, nje dite mbas “aksidentit”ose po e them troc, VRASJES se Olldashit dhe aty gazetari ngre nje pyetje, ku eshte Grida Duma?, perse nuk shfaqet ne publik?.
    Ne qofte se ti ke degjuar ndonjehere qe krimineli te thote se une e bera kete krim, atehere te jap te drejte edhe per shoqe Duma.

    Reply to this comment
    • info analitike March 28, 20:17

     Hapi syte ketu Qyfyri i Bulevardit e mos e mbush forumin me shpifje te kota:
     http://dielli.al/lajme.php?id=22069&k=71
     Kush e ka profesion shpifjen nuk ndalet edhe perpara evidences.

     Reply to this comment
     • MEMEDHETARI March 28, 22:40

      Eshte dhe nje hollesi “e vogel” qe “u harrua” por as u pergenjeshtrua:Polici i pare qe shkoi ne vendngjarje raportoi ne lidhje direkte duke thene se atje,pra,ne makine, ISHTE DHE NJE PERSON I DYTE…
      Ne fakt ai nuk e permendi emrin e Grides… 🙂
      “Torollaku” me siper mua me duket se eshte shume i zgjuar…

     • info analitike March 29, 10:46

      Memedhetari,
      Ti po aludon se Tahiri dhe Didi jane ne sherbim te Berishes? Nje polifoni me cifteli e gernete?!
      Qenke ne gare me Qyfyrin per t’ia kaluar Bes Kallakut 🙂

  • lul kamarieri March 28, 19:41

   edhe nje gje ke harru pa thone qe kjo teta deputete nuk mori pjese ne varrim

   Reply to this comment
 14. Bocari March 28, 18:56

  @petrit

  po per vrasesit e 21 Janarit dhe te Gerdecit, qe dihen nga te gjithe perse nuk reagon PS?
  Sipas teje ata mezi presin ta kapin pak ne faj Bashen§Co dhe ja u bejne te zezen. Qetesohu i nderuar, realiteti flet ndryshe. Te gjithe kane dale nga barku i nje nene.

  Reply to this comment
 15. SuloKapedani March 28, 19:27

  Grida Duma duma po tregon se èshtè pantera e zezè nr.2 pasi nr.1 èshtè e pazevendèsueshmja Jozezhelefina turp topallica.Kursi i shqupit i ka dhène dipllomèn e llapaqenes qè te shfryj ndaj çdokujt pa patur parasysh respektin reciprok njerzor.Edhe pak rruge dhe para ka kanalin e zi te ujrave te p.d.-ès.Nuk mund tè ecèsh pèrpara duke larè sytè me pisllèqe politike tè kriminalizuara.

  Reply to this comment
 16. N... March 28, 19:55

  Kam ngelur i shokuar pasi pash ate video te debatit midis Grides dhe dyshes mashkullore legene te tipit LSI qe po drejton vendin tim sot!Mund te mos e simpatizosh Griden,mund edhe ta urresh ate per te vetmin fakt te ditur deri me sot qe eshte teper e afte dhe e pa perballueshme nga meshkuj normal apo mbi normal,por qe te pranosh te shohesh nje skene te tille ku dy meshkuj legena,provincial me armani,aktivizojne te gjithe energjit negative per te poshteruar apo denigruar nje femer publikisht,nuk do ja lejoja vetes ta shikoja po ta dija se cka ndodhur ne ate debat.Grides i lind e drejta per te inicuar nje levizje feministe kundra ketyre meshkujve legena qe po perdhosin autoritetin e vendit me karakterin e tyre prej pisi.Grida Duma eshte e pa ndalshme ne rrugen e saj,ska intrige apo shpifje banale qe do e pengoj ate ne realizimin e synimeve politike.Me aq sa pashe ajo e fitoi ate debat pasi vet meshkujt perball u vetpozicionuan ne pozicionin me te shpifur dhe banal qe mund te bie nje mashkull por kurre ne BURRE.

  Reply to this comment
 17. demo March 28, 21:02

  Grida e meriton karjeren ne PD.Josepines i kane fershelly plumbat ne kabinen e Azem Hajdarit ne Tropoje.Grida vjen pas tre rrotullimesh nne xhamine e krrabes,qe e derguan Olldashin ne boten tjeter.

  Reply to this comment
 18. emigranti March 28, 21:23

  Kur na jep mend dhe ky ” inteligjenti ” i Librazhdit

  Reply to this comment
 19. mushkonja March 28, 23:22

  kan qene mantes

  Reply to this comment
 20. M A R K O March 28, 23:52

  Grida ke fillu pune ke 21 DHJETORI tani. Menaxhere e Ver Llapes.

  Reply to this comment
 21. Alphade March 29, 03:33

  Edhe pyesin,sikur s’e dine se cfare lidhjesh mund te kishte Gridi-ta me Olldasin ????!!!!

  Reply to this comment
 22. shqip hesapi March 29, 06:09

  Grida nuk eshte me e keqe se Zhelja,Palma,Vokshina,perkundrazi eshte me bukuroshe dhe me e re.

  Reply to this comment
 23. aqo March 29, 06:47

  torollak o torollak jo te gjitha gjerat I ke kap.Dakord me te gjitha sa shkruan ti.Mire,po familja c’pati qe e nxorri kufomen nga shtepia pa u mbushur 24 ore sipas rregullit.A mos edhe familja e konsideroi te tepert? Ajo eshte shume e qarte si vrasja politike.Se kush e kreu,drejtesia le t’a gjeje.Ne rrahim uje ne hava.

  Reply to this comment
 24. asnjanesi March 29, 07:35

  Kjo eshte per te gjithe komentuesit::::::: po pate ndonje anije ti ngjitet malit eshte nje pidh qe po e terheq.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim