Çmimi i energjisë, Berisha: Qeveria kërkon të mbulojë vjedhjet dhe shpërdorimet

November 14, 2014 18:24

Çmimi i energjisë, Berisha: Qeveria kërkon të mbulojë vjedhjet dhe shpërdorimet

E ndërsa Kryetari i PD-së hesht,  ish-kryetari Sali Berisha ka akuzuar qeverisë se kërkesa për rritjen e çmimit të energjisë elektrike bëhet për të mbuluar vjedhjet dhe shpërdorimet në sektorin energjetik.

“Ky çmim aktualisht në vlera reale është me 1 – 4 herë më i lartë se sa në vendet e tjera të kontinentit tonë. Këtë ndëshkim të qytetarëve shqiptarë me rritjen e madhe të çmimit të energjisë, qeveria e bën për shkak të vjedhjeve dhe shpërdorimeve të mëdha nga administrata dhe zyrtarët e qeveritarët që bëjnë në prokurimet, blerjet dhe shitjet e energjisë në OSHEE si dhe për shkak të marrëveshjes korruptive të qeverisë me ÇEZ, me të cilën gjobitën me 1.2 milionë lekë çdo qytetar, shkruan Berisha në facebook.

Ish-kryeministri ka ftuar qytetarët që të protestojnë më 22 nëntor dhe të mos lejojnë qeverinë të rrisë çmimin e energjisë elektrike!

November 14, 2014 18:24
Komento

3 Komente

 1. edi November 14, 20:24

  o zoti deputet
  si ka mundesi pas nje hubje te thelle ne zgjedhje sot vazhdon dhe kerkon protesta
  nga karigia ose nga kali u rrezove per shkak te politikave qe ndoqe per tete vjet me rradhe dhe per programin qe na ofrove per kater vitet e ardhshme,nuk na pelqeu dhe nuk te votuam dhe kete duhet ta dish,por gjithe kohen me ka lindur pyetja sesi nuk nxjer mesime nga gjithe politkanet evropian te moshes tende,me thuaj njerin ish kryeminister apo dhe ish president (se te gjitha i ke provuar) pas humbje zgjedhjesh kane vazhduar akoma te jene ne skenen politike?me thuaj njerin.ti na qeverise per 8 vjet apo ndonj tjeter,ti i kerkon popullit te ngrihet ne protesta,per cfare,te rezojme kete qeveri dhe te vish ti prape?lere rinin te jete perpara leri njerezit e ndershem dhe moderator te pd te dalin ne krye te opozites,ti vazhdo detyrat e moshes dhe ngrysu diku mos te shikoj njeri se ku i dihet mos haron ndonje dite dhe drejtesia smerret me ty

  Reply to this comment
 2. M A R K O November 14, 22:36

  Ty te mbulofshim me qefin…

  Reply to this comment
 3. sali-21-janari November 15, 13:34

  do mbuloje ato qe vodhi yt bir per 8 vite more bandit vuçidoli i shkerdhyer kembe e koke

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*