Çmimi “World Press Photo”, ja fotoja më e mirë

February 18, 2016 16:15

Çmimi “World Press Photo”, ja fotoja më e mirë

Fotografi Warren Richardson fitoi sot “World Press Photo”, çmimi më i madh i fotoreporterëve në botë, me një foto bardh e zi të shkrepur në 2015-ën në kufirin mes Serbisë dhe Hungarisë dhe ku shihet një foshnje që kalohet nga një anë e gardhit në anën tjetër ndërkohë që një burrë e mban në duar.

“Kam qëndruar 4 -5 ditë në kufi, por ky moment ishte shumë i shpejtë. Refugjatët vinin pa pushim”, deklaroi fituesi gjatë konferencës për shtyp dhe shtoi se nuk e kuptoi që ajo që po kalonin përmes gardhit ishte një foshnje.

Fotografia fituese titullohet “Hope for a new life” (Shpresë për një jetë të re). /DITA

In this image released by World Press Photo shows the World Press Photo of the Year titled "Hope for a new Life" by photographer Warren Richardson. The picture also won a first prize in the Spot News singles category and shows a man passing a baby through the fence at the Serbia-Hungary border in Roszke, Hungary, Aug. 28, 2015. (Warren Richardson, World Press Photo via AP) Netherlands World Press Photo

“Hope for a new Life” , Warren Richardson

February 18, 2016 16:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*