Gazetari i cituar nga autori i shkrimit në Bild: Qëndrova dy ditë me të, do publikohen materiale më të rënda

June 5, 2019 23:17

Gazetari i cituar nga autori i shkrimit në Bild: Qëndrova dy ditë me të, do publikohen materiale më të rënda

Sipas një deklarate këtë të mërkurë në emisionin “Opinion”, materialet që do të publikohen së shpejti nga gazetari Peter Tiede i “Bild” janë edhe më të rënda.

Gazetari Çollaku, i cili eshte cituar me herët nga autori i artikullit në Bild u shpreh se “Përgjime të tjera pritet të dalin në vijim duke përfshirë dhe qytete të tjera, jo vetëm Durrësin”.

Ai shtoi:

“Kam qëndruar afër dy ditë me Peter Tiede dhe them që ka materiale të tjera dhe në gjykimin tim janë edhe më të rënda se kaq. Ai ka qenë në gjithë Shqipërinë, duke u marrë dhe me krimin elektoral edhe me trafikun e drogës. Kemi Durrësin, Shkodrën, Lezhën, Hasin dhe Dibrën. Ka materiale që janë zyrtare, që vijnë nga institucionet shqiptare. Edhe për dosje të tjera, që implikojnë persona edhe më të rëndësishëm politikë”.

e.ll./dita

June 5, 2019 23:17
Komento

13 Komente

 1. Keto pergjime jane hakmarrje e prokuroreve dhe gjykatesve ndaj vetingut - Genjeshtra qe si ka provuar njeri - Perralla me mafie dhe mafioze te shqupit June 5, 23:33

  Fake news. Keta njerez te pergjuar mund te jene te PD, LSI apo PS-se. Ose mund te jen biseda te perziera te bera edhe me aktore te paguar. Pra, kush e gjen te verteten e pergjimeve? Asnje, pervec nje gkykate dhe prokurorie te pavarur. Duket qe prokuroret dhe gjykatesit e goditur apo qe presin te goditen nga vettingu jane hedhur ne sulm per te goditur Kryeministrin dhe partine e tij. Eshte nje levizje e deshperuar qe nuk e beson njeri. Duket qe parate e kesaj mafieje dhe te Lulzim Bashes jane hedhur ne qarkullim per te blere gazetare te tille (para te KGB-se ruse dhe Beogradit). Tani per tani ne nuk kemi nje gjykate apo prokurori te pavarur. Kam frike se ne orgazmen per fame ky gazetar i Bild po bie viktime (me apo pa qellim) i mafies ruse. A e ka idene ky gazetar se Basha ka bashkepunuar me mafian ruse per te lobuar ne SHBA? Nese e di atehere edhe ky gazetar eshte i paguar nga po e njeta mafie. Me vien keq qe asnje nukm eshte duke hetuar Bashen, qe shan Edi Ramen si mafioz, per lobimin me para te mafies ruse. Duket sikur Edi Rama gjera te tilla te rendesishme i le ne harrese dhe i jep force dhe faktorizim kriminelit dhe mafiozit Basha. z. Rama duhet veprim, duhen demaskuar agjentet e KGB-se ruse ne Shqiperi. Nuk munddet ta quash Lulzim Bashen djale i mire ne publik. Eshte nje idiotizem naiv. Gandizmi perballe agjenturave ruso-serbe eshte naivitet idiotesk.

  Reply to this comment
 2. Sokoli June 5, 23:47

  Gazetari gjerman te merret me grupet kriminale te Sali Berishes, me shperblimet e protestuesve per pjesemarrjet ne protesta.

  Pse nuk quhet blerje me parate e krimit e njerezve per te marre pjese ne protesta cdo jave?

  Reply to this comment
 3. Genti June 6, 00:18

  Hahahaaa. Plasen ujrat e zeza te Rilindjes. Prisni, prisni se nuk keni para asgje akoma.

  Reply to this comment
  • Zapata June 6, 06:15

   Eshte me te futur, nuk diskutohez. Lufte brenda llojit. Rama e meriton, perderisa nuk i nxjerr edhe ai te dokumentura krimet e Bashes, Metes si dhe Sales me kompani. Por keta qe i nxjerrin ne kete menyre duan destabilizimin e vendit me themel. Zoti i ruajte Shqiptaret. Politikanet e 30 viteve trazicjon te gjithe ne litar !

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro June 6, 16:30

    Zapata ku ka kohe Rama te nxjerre dokumentat per krimet e Bashes , Sales e Metes!!!! Eshte i zene shume me vjedhjet , qe nga rruget me 20 milione eurove per km , shembjen e Teatrit Kombetar per te bere Kulla dhe PPP qe skane te sosur.

    Reply to this comment
 4. Alban Dega June 6, 05:51

  HETIMET NDERKOMBETARE O GOMAR VICIDOLI !

  ATO BEHEN PER CESHTJE DHE INCIDENTE NDERKOMBETARE O BASTARD I JOSEPH GOEBBELSIT !

  Behet fjale per pergjime ala Adriatik Llalla e ala Besim Hajdarmataj me urdher te Udheheqesit Suprem te tyre Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevic Putaninit, dosje shantazhi kunder Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut dhe nuk kane te bejne aspak me zgjedhje parlamentare si ato te 25 qershorit 2017 qe ishin totalisht nen kontrollin e PDSH-se dhe 8 ministrave kryesore te saj, te Kryetarit te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve po te PD- Z. Klement Zgurit dhe Avokates se Popullit po nga PDSH-ja qe ua dhuroi pikerisht Edi Rama, sic i dhuroi burrerisht nje burreci pa burreri e pa bese dhe te sterkorruptuar si Ilir Meta ne emer te fíjales se dhene e beses shqiptare .
  Edi Rama leshoi pushtet per te bere shtet e jo e kunderta… Uroj qe ky pesim ti behet mesim .
  Nuk ka burreri me te paburra !
  Nuk ka bese me te pabesit, thote filozofi Demos, Populli !

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA June 6, 07:10

  HIENA TE ETURA PER GJAK !

  – Edhe djalli vete pothuajse gjithnje shfaqet me fytyre njeriu ….. Filozofia e Lashte Kineze

  – As korba e as sorra…. Shume me keq se aq !

  – Argatet e Salikracise dhe disfata e plote e tyre… Si Prisni se nuk keni pare gje akoma …!

  – Cfare Kazani ore!? Oturaku i felliqte ku dhjesin gjithe gangsteret e Saleh Ramollah Ajatollah Molotov Putinit

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kjo eshte gazetaria bashkekohore perballe lukunise se Babaleve politike, mediatike tipike mafioze ala Sali Berisha, Mona Cizmja, Lulezim Badhs, Petrit Vasili, Edi Palokari e Grida Duma Salianjin, ala Basir Gebels Collaku, ala Blendi Koran Toptani, Eni Vasili,
  Do te vecoja cinizmin dhe kercenimet sadiste te kesaj quazi- gazetares Klodjana Lala dhe antigazetarit Basir Collaku … jo vetem ndaj Xhisiela Malokut!?
  Ligesi, cinizem, egersi neveritese hiena qe ua kalonin edhe Eni Vasilit, qe me publikimin e intervistes se Xhisieles fatkeqe qysh 3 vjece, megjithe kerkesen dhe kembenguljen e saj per te mos transmetuar ate ne Top Chanel, ka shkelur ligjet shqiptare dhe ato nderkombetare per te drejten e shprehjes dhe lirine e mendimit si dhe ligjet per te drejten e autorit, qe ne kete rast eshte Xhiseila dhe jo Eni Vasili!
  E keshilloj vellazerisht Xhiseilen te bisedoje me avokat te mirenjohur ala Maks Haxhia per ta hedhur ne gjyq edhe Eni Vasilin e Top Chanal, edhe Basir Collakun, Blendi Fevziun, Klodjana Lalen dhe Klan TV per frikesimin, kercenimet e tyre te hapura pa maska me burg, pa pase tagrin as te prokurorit dhe as te gjykatesit suprem qe po ashtu i kane te ndaluara me ligj!
  Drejtesia behet e jepet me vendime jo me kercenime, me forcen e aresyes e jo me aresyen e forces mbi bazen e fakteve dhe deshmive per cdo krim apo shkelje ligjore !
  Ka ardhur koha qe edhe politika edhe mediat shpifarake, antihumane, te paguajne haracin per cdo akt te kunderligjshem dhe shkelje te drejtave themelore njerezore sic jane e drejta e mendimit dhe Liria e shprehjes.
  Duke pare cinizmin, egersine e perseritur te Klodiana Lales jo vetem ne kete, por edhe ne raste te tjera si ai i Saimir Tahirit dhe pothuajse cdo rast paraqitjeje te saj ne TV me lind dyshimi se nje grúa e tille eshte ne gjendje te kurdise cdo lloj intrige dhe provokimi vetem e vetem qe te beje protagonisten ne mediat dhe shout mediatike, te jete ne qender te vemendjes per te mbuluar mungesat qe ia ka dhene Zoti ne qiell dhe nena natyre ne Toke!
  Dyshoj por edhe kam bindjen pothuajse te plote se ajo ka organizuar ose minimumi ka qene ne dijeni te atentatit kunder shtepise se prinderve te vet !?
  Pse ?
  Cfare donin femijet e saj ne shtepine e prinderve e jo ne shtepine e vet bashkeshortore pikerisht ate nate !?
  Per ta bere protagonisten e heroinen ne nje film horror me femije e pleq ? …
  Apo 1001 pikepyetje te tjera qe duhet tu pergjigjet policia dhe prokuroria me nje hetim te shpejte e te thelle e jo duke fjetur gjume mbi dosje me prapaskena te mirefillta e te rrezikshme politike ala SHQUP, per te zbuluar autorín apo autoret e tij te vertete kushdo qofshin ata dhe vendosjen e tyre para ligjit dhe drejtesise se paanshme !?
  Cfare grupi kriminal apo mafioz ka zbuluar apo goditur Klodiana Lala me krijimtarine apo analizat e saj mediatike teper cinike, qe me shume se forcen e aresyes ashtu si Blendí Fevziu, Basir Collaku, Eni Vasili, Artur Zhelja, Andi Bushati etj. perdorin aresyen e forces diktatin, zerin e larte, kercenimin, rrumujen tamam si ne nje skene gladiatoresh e jo ne ekranet e televizioneve bashkokohore ku bejne te fortin ne sherbim te padroneve politike dhe darovitjeve te tyre!
  Cili eshte ajo bande kriminale apo kriminel, cil eshte ai grup ose organizate mafioze qe do te kryente nje atentat kunder nje hici mediatik, qe bente te fortin me silazhin qe i servirnin dy kriminele te mirenjohur shqiptare e boterisht si Adriatik Palla e Rovena Gashi me lukunine perreth tyre !?
  Po te ishin aq leshko e te trashe si kriminelet edhe mafiozet nuk do te mbijetonin asnje dite ne biznesin e tyre antinjerezor, por do te kapeshin e viheshin ne pranga brenda ores .
  Kush tjeter kishte interes te rrezikonte vetveten te qellonte me arme ne kryeqytetin kunder dy pleqeve te pafajshem e aq me teper kunder dy femijeve te mitur !?
  Pasi i mbaroi silazhi Llalla – Gashi- Hajdarmataj i Klodianes ne grazhdin e Prokurorise se Perrgjithshme dhe duke mos pasur asnje talent ne gazetarine e shkruar e aq me pak ne ate te ekranit, asaj me shume se kujtdo i duhej nje akt trondites me jehone kombetare e nderkombetare qe te rifitonte protagonizmin e munguar…
  E kam shprehur kete dyshim ne nje koment te botuar ne Tema dhe Dita qe ate dite, kam ndjekur intervistat e saj prej nje gjynahqarjeje te stisur, dhe vetviktime te maskuar keq.
  Ne ato caste keqardhjeje me dilnin pamje e saj kur bente te fortin, kur bente jo vetem prokurorin por edhe kryegjykatesin suprem ala Saleh Ramollah Berisha ndaj Saimir Tahirit me nje ligesi te pashoqe, me nje cinizem te skajshem qe e beri arrestimin e tij fakt te kryer deri ne ate shkalle shtrigerie njerezore sa bashke me Blendi Fevziun e ngushellonin per burgosjen e tij imagjinare duke I deklaruar cnjerezisht se do ta vizitonin dhe intervistonin edhe ne burg !
  Te njejten pershtypje me ka bere edhe cinizmi skajor i Basir Gebels Collakut ( skenaristit dhe instruktorit te paguar nga Partia Babale te Azilit Politik te Dritan Zagarit dhe Emiljano Nuhut ne Opinionin e pare per Babalen Nr 3 te Havales Nr. 1 te Shqiperise Sali Berisha, sic e ka pothuajse direkt dhe indirekt ne Opinionin e pare te Klan Tv per kete ceshtje- I sugjeroj prokurorise te marre si deshmi rregjistrimin e atij programi qe e kam ndjekur drejtepersedrejti ) i Blendi Fevziut, Klodiana Lales sidomos ne Opinionin e fundit me pranine e Xhiseila Malokut.
  Po i le menjane Basirin dhe Blendin. Ata jane ne kete rol te perhershem te tyre kuptohet me pagese mbi e nen dore!
  Si eshte e mundur qe dy gra, dy nena reals apo te mundshme femijesh mes gjithe te mirave si Klodiana Lala dhe Eni Vasili qe i thahej peshtyma ne buze perballe fuqise se aresyes dhe fakteve dhe argumenteve rrenuese te Edi Rames vetem 3-4 dite, para se henes se fundit, te gjynahqares Lala pas atentatit ndaj prinderve dhe femijeve te saj te kalonin cdo kufi te egersise dhe cinizmit duke iu versulur si hiena te uritura nje viktime dhune makaber qe i kane vrare mburojen e saj, te jatin qysh ne moshen 3 vjecare me ate gjuhe shtrigash, e thene bute, me aq cinizem e vrere kobrash te tejskashem, duke e kercenuar me pranga e burg ore e cast qe te thoshte ate qe padronet e tyre politike dhe mediatike i kishin urdheruar te nxirrnin me hir a ne pahir, me kulac apo me kerbac nga goja e saj kunder vullnetit te saj !
  Mallkuar qofte titulli madhor njerezor nene si per njeren edhe per tjetren!
  Si mundet qe nje zemer nene te kete aq helm, aq cinizem, aq mllef kunder nje vajze ne lulen e rinise te traumatizuar dhe terrorizuar qysh 3 vjec si Xhiseila Maloku!
  Ku jane ato shoqata grash e deputetesh… te te gjitha partive pa perjashtim qe nuk ngrene zerin ne mbrojtje te kesaj viktime te shumefishte te Salikracise qe ndezi fitilat e 97-es qe vrane te jatin e Xhisieles 3 vjecare, autoblindat e Grushtit fashist te 14 shtatorit 1998, te barutit vdekjeprures te Xen Medihoxhes se Saliut ne Gerdec, qe zbrazi 4000 plumba me 21 janar 2011, duke ekzekutuar kater e plagosur dhjetra te tjere qe po ky Klan TV i Blendi Toptanit dhe Aleksander Karrocierit nuk la truk e poshtersi pa bere per te fshehur plagosjen e gazetarit te vet Fatos Mahmutaj duke i bere presión te manipulonte ngjarjen!

  From: Alban Dega
  Date: October 4, 2018 at 2:37:41 PM EDT

  PERDITESIM I DATES 17 MAJ 2029 NE ORA 1:03:14 TE NJU JORKUT

  Cfare Kazani mediatik ore Zoti Rama!? .. Oturak i felliqte ku dhjesin gjithe gangsteret e bandes se Saleh Ramallah Ahatollah Molotovit te Putinit !
  Po te keni dyshim ose medyshje, lexoni ofshamat hormonale te nje karakurve te porno gazetarise shqiptare Sonila Mece per gjoben 140 millone eurove te mafiozit e spelullatorit italian Beketi me deshmite e saja + kunder popullit dhe shtetit shqiptar . Nje ekstaze e plote e kurvogazetarise putiniste ne sinkron te plote me politiken kurve te Lugatit te Vicidolit dhe Bandes se Gangstereve Politike, biologjike dhe mediatike te tij!
  Tamam nje lukuni hienash politike, oligarkike dhe mediatike qe veprojne si nje “ Bande Gangsteresh” dhe si nje “ Mafia krejt jasht kontrollit” per te sabotuar, vonuar, minuar me cdo mjet e me cdo menyre Reformen ne Drejtesi, Vetingun, SPAK-un dhe Byrone Kombetare te Hetimit te krimeve te tyre politike, financiare, mediatike kombetare e nderkombetare!
  Misión i deshtuar !
  Total failure ! Disfate e plote !
  SERIA 3 E “RUSIA TODAY” ALIAS “ORA “NEWS 6 QERSHOR 2019 ORA 21:00 E. TIRANES
  Po llomotisnin skenaristi i Babales bulevardeske gjermane “ Bild “ Basir Collaku dhe nhe fare Petrit Vasil Shkolleperlumi i Like Floririt dhe kryehajdut shumi i ilaceve, shendetit dhe burgjeve shqiptare…
  Me tingellonin si “Govorit Moskva “ “ Ku flet Moska!” e “ Perandorise se Djallit“ Putin dhe me shfaqej skenari i
  “ Modelit Maqedon” te pergjimeve te Adriatik Palles dhe Besim Xen Hajdarmataj Berishes, ne grahmat e fundit para kercitjes se prangave ne kycet e “Bandes se Gangstereve” politike biologjike dhe oturako-mediatike te Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevic Putaninit…
  Kur hap syte shoh castet e fundit te jetes se Joseph Goebelsit dhe se shoqes se tij pasi kishin helmuar tete femijet e vet dhe vetveten kur po shkonin ne rrethin e nente te Ferrit te Dantes.
  Ua sa shume ngjasonte me Basir Collakun dhe me fytyren e atij gazetarit te “Bild” gjerman… qe per pak ia harrova emrin dhe mbiemrin “ Genje e genje se dicka do te mbetet!”

  Reply to this comment
 6. fati June 6, 07:29

  Ky personi ne foto vetem gazetar nuk mund te jete, ai mund te jete prokuror apo kryprokuror, por gazetar kurresesi jo.

  Reply to this comment
 7. Kaltra June 6, 09:03

  O Çollaku ,meqë gazetari gjerman ka qënë në Shqipëri ,ai i ka bërë përgjimet vet ?Jo mo jo ja keni servirur juve ti bashkë me punëdhënësin tënd.Të gjitha partitë janë të përlyera në krim elektoral.Po ti je një nga ata që doni të digjni vendin për të shpëtuar kokën dhe pasuritë.Pas gjyqtarëve, prokurorëve dhe politikanëve ju palo gazetarët duhet të kaloni në veting.Nga studiot televizive doni të ndizni flakët,po nuk ju lë njeri mor mjeranë.

  Reply to this comment
 8. Amerikani June 6, 11:14

  Ore qe ke qendruar ti kjo duket qarte.

  Gazetari i ” Bild ” e ka shkruar shkrimin njesoj si ta kish shkruar Çollak tv Shijak.

  Reply to this comment
 9. asd June 6, 12:01

  Shqiptaret kane mentalitet mafioz. Asgje nuk u duket krim. Mos prisni qe opinioni publik te kete reagime sinjifikante.

  Reply to this comment
 10. Fredi June 6, 13:40

  Per te shpetuar bythen e tyre nga ndeshkimi qe i pret nga Reforma e Drejtesise i provojne te gjitha derrat e Pd Lsi dhe disa nga Ps.Keshtu si dekonspirojne hetimet ndaj krimit,keta kane shitur dhe sekretet shteterore duke u bere spiune te sllavo-grekeve dhe kush ka patur qellime ne Shaiperi.A ka lighe apo jo si i ka bota per ti denuar keto lloj pazaresh antikombetare.

  Reply to this comment
 11. USA June 6, 16:20

  Nga ky nuk vjen keq. Po vete prokuroret dhe disa krere socialiste jane pergjuar nga agjensi investigimi Me e fuqishmja ne bote Dosje ka saliu luli imiti mona damiani lindita qe per pune ditesh do merren nga SPAK.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*