Conte i vendosur: Nuk dua të largohem!

April 6, 2018 16:15

Conte i vendosur: Nuk dua të largohem!

 

Të gjithë flasin për largimin e Antonio Contes nga Chelsea, por vetëm trajneri italian mohon këtë fakt.

Conte ka përgënjeshtruar edhe ish-sulmuesin e Chelsea, Gianluca Vialli, që pak ditë më parë pohoi se largimi është çështje javësh.

“Vialli ka thënë që unë do largohem?

Nuk është e vërtetë. Gianluca është një mik, por kam një vit që nuk komunikoj me të. Nuk është aspak e vërtetë që është shumë e vështirë për mua, por në këtë sezon kam dëgjuar shumë spekullime për të ardhmen time.

Po dëgjoj shumë zëra që komentojnë, që nga fillimi i kampionatit. Jam i impenjuar më këtë klub dhe kam një kontratë dhe për këtë punoj shumë fort, kjo është e vërteta e vetme. Të gjitha situatat e tjera nuk janë aspak të vërteta”, tha Antonio Conte.

Ndërkohë në Itali janë shtuar zërat për një rikthim të tij në Itali, si pasardhës t Allegri-t në pankinën e Juves.

a.s/dita

April 6, 2018 16:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?