Conte: Shkoi keq, do mbahet mend si data e një gabimi të rëndë historik

October 18, 2019 11:09

Conte: Shkoi keq, do mbahet mend si data e një gabimi të rëndë historik

Conte është shprehur se takimi i djeshëm i 28 liderëve BE-së në Bruksel ishte një gabim historik dhe se mbledhja shkoi keq.

“Shkoi keq u thashë kolegëve. Në 1400 kjo zonë ra nën sundimin e perandorisë osmane, pas Luftës së dytë botërore ranë nën regjimin komunist.

Ata kanë një jetë të tërë që duan të hyjnë në Europë, ata e ëndërrojë të hyjnë në Europë.

Data e djeshme e 2019 do të mbahet mend si një datë e një gabimi të rëndë historik dhe për këtë më vjen keq.

Jam përpjekur shumë që të bind kolegët duke u sqaruar se kjo zonë me një shumicë popullsie myslimane që kanë një zhvillim kulturor europian është diçka shumë e madhe, një forcë shumë e madhe

Ne duhet të hapeshim. Janë shumë i dëshpëruar dhe dua tu gjendem pranë komuniteteve shqiptare e të Maqedonisë së Veriut.

Shpresoj që ky vendim negativ të mos i zhgënjejë e të vazhdojnë”, u shpreh Conte.

o.j/dita

October 18, 2019 11:09
Komento

16 Komente

 1. anticensurë25642654 October 18, 11:23

  “Conte: Takimi i djeshëm, gabim historik”
  është e mundur o zotri,nuk di çtë them!!nuk jam i sigurtë!!
  i sigurtë jam vetëm për këto që njoh!!
  gabime histrike po bëjmë ne shqiptarët,të paktën këto 30 vitet e fundit,me këta kriminelë që po i zgjedhim në mënyrë seriale!!more si nuk zgjodhëm një herë një të saktë!?

  Reply to this comment
  • Lili October 18, 13:19

   Jo , gabimin historike e bejme ne qe mbajm shprese tek Evropa , me keta njerezet qe kjo evrope promovoj ne vendin tone , e se i promovoj per te shkateruar mire shqiperine!
   Po te kishin desht te miren e Shqiperise kishin sjell e kishin perkrah shqiptare qe jane n’evrope, te rritur e shkolluar n’evrope , e nuk kishin prit qe te krijojne nje gjenerate studentesh axhami e te nenshtruuar per interesat e tyre!
   Njiseni vetem nga kjo per te kuptuar se kur per te miren e Shqiperise nuk kane punuar tash e dekada me radhe!

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 October 18, 14:47

    lil
    europa po të jep këtë e atë!thjeshtë po të mban gjallë!
    mos vallë duhet dhe me i përtyp se ne na përton bytha!!
    ooooooooooooo lil!
    shqipëria është tona dhe jo e europës!ne duhet ti zgjidhim punët tona,ne duhet të zgjedhim drejtuesit tanë dhe jo europa!!
    nëse ne nuk na leverdis filani e fistëku!?
    nuk duhet ti japim votën!
    këta ndyrësira e kanë kuptuar se sa budallenj që jemi dhe japin 100 mijë dollar për një foto dhe ne o burra si idiotër e votojmë!ky bën një foto me makronin sikur ta kishte vëlla dhe ne!?
    ky i ka prerë kërthizën makronit,e “ka shok”!
    ky bën një foto me merkelin!?
    ne e bëjmë lider të ballkanit se e ka bo merkelin me qesh!!
    e shef o lil se kush jemi ne??
    e mos më prrallish pordhë me “shqiptare qe jane n’evrope”!!
    janë po aq gomerë sa këta këtu!!
    shpresoj që nuk do të më detyrosh të jap shëmbuj?!

    Reply to this comment
    • Tom October 18, 19:33

     Anticensurë!

     Në qoftë se ka një njeri si Berisha,Rama,Basha,Meta etj.që duhen zhdukur nga faqija e politikës shqiptare.

     Një nga ata duhet të largohet nga ky Forum, duhet të jesh dhe ti Anticensurë, por edhe disa të tjetë që hidhni Helm në grupazh të koordinuar këtu.

     Ti e kupton besoj mirë përse!

     Reply to this comment
   • anticensurë25642654 October 18, 14:51

    lil
    pyetjen që i bëjmë ramës gjithnjë po ta bëj dhe ty!!
    e dimë që fajet i ka europa,bile gjithë bota!
    po ne nuk kemi asnjë faj moj lil??
    kaq ëngjëj jemi që nuk kemi asnjë faj??po fare,fare.asnjë faj??
    unë të garantoj se ka një mënyrë që mund ta përjahstojmë fajin tonë!!
    është absolute!!
    do ta dish??

    Reply to this comment
    • Lili October 18, 20:54

     Kysh nuk keni faj ju afhuruesit e mashtruesve enveriste?! Keni edhe mire bile fajin kryesor po edhe evropa e ka edhe jo te vogel! Po ta tregojne nga pervoja ime per shume gjera qe kane te be bejne me shqiperine: prej ndihmave qe evropa dergon me kushte qe mos te perfshfihen aty ish te burgosurit shqiptare tek kujt i jepshin vize e kujt jo dje, apo kujt i dhane burse e kujt jo ! Ka nje mije raste e sicili shqiptar mundet me te treguar ndonje! Studentet shqiptare neper evrope u propozuan me ardhe ne kosove mbas luftes : edhe pse specialista ne fushat tona, edhe pse bilingual, nuk u pranuam po na sollen njereze pa asnje pervoje alla erion veliaj e lul basha ! N’desh te tregoj edhe ma zi ne qofte se le ne email.

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 October 21, 15:19

      këtu kemi dhe genc kakaj e lul basha që e thua dhe ti!!
      ka të tjerë boll,por nuk dua të ndyj gishtat duke shkruar emrat e tyre!!
      lil problemi është se nuk kemi problem me “trut” kemi problem me politikën!!
      ka në shqipëri e në kosovë sa të duash që mund ta bëjnë punën,por si afron kush!!afrohen vetëm hajdtët!!
      barazinë gjinore të ramës besoj se e ke kuptuar apo jo!!
      barazija gjinore e ramës e barabartë me firma pa pyetur përse!!
      merr pjesën tënde dhe mbyll gojën!!

      lil e kam lënë njëherë e mail tek mero qerosi!!
      pra e kishte ai dhe një person tjetër!pra mero ishte ndërmjetës!!
      pas një jave kaisha aq spam sa mu desh të ndërroj kompiuterin!!
      prandaj e lëm këtë punën e emailit!!

     • anticensurë25642654 October 28, 15:38

      lil
      “Kysh nuk keni faj ju afhuruesit e mashtruesve enveriste?! ”
      spo kemi fatin të na qeverisni ju bijt e tradhëtisë!!
      shpresoj ta kemi sa më shpejt!!
      atëherë po që do të futemi në europë!
      o si azilantë o si gërk!!
      se shqiptarë nuk do të ketë!!
      ti të paktën je në europë!?
      pavarsisht se zvicra nuk është faktikisht!!

 2. LEON October 18, 11:49

  O zoti Konte.Sa PPP ke firmosur zotrote?Asnje.
  Sa koncessione ke firmosur?
  Po koloseumin,Harkun e Titit,Termet e Karakalles,Shtyllen e Trajanit,Panteonin e Agripes pse nuk i ke falur me Koncession,si po e jep Butrintin ky poturja me atlete te bardhja?
  Po e moret ne Evrope,ky do t`ju shese tek Ulaj,Fusha,Mane dhe gjithe hajdutet e Lacit dhe skafistet e Vlores qe ka Italia.Edhe Vatikanin do ta jape me PPP.

  Reply to this comment
  • Laku October 18, 12:39

   E cpune ka kjo per moshyrjen ketij vendi ne EU mer plehre !?
   Duket qe gjeneron para ne ndonje post apo zyre politike e se ke problem keshtu qe ne ne te sateme vafsh, po si tja bejme ne te tjeret a.k.a. “skllever” sipas monea cizmes, qe e mbajme shtepine me pune normale.

   Reply to this comment
 3. Mihal Xhamo October 18, 12:37

  Bashkimi Euriopi na foli,po zeri i beut tone te Surelit cili eshte?

  Zoti Thano!

  Fatkeqesisht mbetëm perseri jashte pragut të shtepise,BE-se, dhe propagandes pa bereqet te kryeministrit tone i erdhi fundi.

  Ka 6 vite qe kryeministri dhe tellallet e tij na shurdhojne per sukseset e rilindjes se tij kurse krizen ekonomike,krimin,korupsionin dhe humbjen e shpresës tek e ardhmja nuk i shikojne.

  Per shuplaken e mos hapjes se negociatave per ne B.E. pergjegjesia eshte e kryeministrit dhe qeverisjes se tij i cili profesion ka, vetmburrjet, perbuzjet dhe ofendimet per cfardo e cilindo,mendjemadhesine dhe shkeljen e cdo norme e sjelljeje etike njerezore e protokollare shteterore e ndershteterore.

  Tamam,hunda ne qiell e b….a ne di ell.

  Deri kur do ta durojme kete klloun kryeminister i cili po na turpero n cdo dite e me s hume?

  Pershendetje! Mihal Xhamo

  Reply to this comment
 4. Rio October 18, 12:41

  Ajo qe nuk kuptojne keta eshte qe problemet do behen me te forta pas kesaj.

  Sidomos emigrimi dhe humbja e shpreses.

  Shqiptaret ikin nga keqqeverisjet dhe kane besim te Europa, kjo ua mbylli dyert duke u thene luftoni aty dhe ndryshojeni vendin tuaj.

  Besoj ky eshte mesazhi nga ky refuzim

  Reply to this comment
  • Lili October 18, 13:25

   Rio, me pasur mundesi vetem sa do gezoheshin per te ringallet enveri e bunkerizimi i Shqiperise keta! Po faji keni mbasi nuk pyetni vetin pse kur nuk protestuan keta evropian liridashes kunder regjimit te enverit ne zemer te evropes, edhe pse ´ma i egeri ne evropé …e ju lane 50 vjet + 30 te tjera ne ballte…
   Pra mos pritni prej tyre edhe pervishin manget per te bere shtet , e me politikane tjeter kalibri se servilet qe evropa va ka imponuar me marifet neper ojqet e soroqet!

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 18, 14:54

   Rio
   a thu se është problemi i këtyre apo toni??
   “Ajo qe nuk kuptojne keta eshte qe problemet do behen me te forta pas kesaj.”
   ti po i thua”unë jam i dhjerë kokë e këmbë,nuk dua të pastrohem,por po nuk më pastrove ti?!do të ndyhesh dhe ti”??
   o lal nuk është puna e europës përse ti je dement,përse ti nuk je në gjëndje të zgjedhësh njerzit e mirë,por zgjedh ndyrësirat,kriminelët!!

   Reply to this comment
 5. kris 1 October 18, 14:48

  Dhurata eshte per shqitaret se politikanet dhe qeveritaret jane ne BE.Kane dyshtetesine,llogari e shtepi ne vendet e BE.Bile she bucet e kelyshet atje I mbareshtrojne.Persa kohe shqiptaret do Te entusiazmohen nga bucimat e kazanreve Te erbithes,Qeroz Bazes,vargjet e sulltan Salepeve Te oborit te krimit dhe ulerimat dixhitale te krimineleve mavi,roze e blu nuk do te kete drite ne fund te tunelit.
  pa cporur pardesybardhet vendi nuk behet.Nje Rame app Berishe dot mund ti sherbejne vendit vetem po te jene prej betoni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim