COVID-19/ 240 raste të reja dhe 4 të vdekur në shtetin fqinj në 24 orët e fundit

September 19, 2020 18:16

COVID-19/ 240 raste të reja dhe 4 të vdekur në shtetin fqinj në 24 orët e fundit

Greqia njoftoi sot 240 raste të reja të virusit në vend, nga të cilat 42 janë me të gjitha simptomat dhe 34 prej tyre u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Bëhet me dije se gjithashtu janë regjistruar 4 vdekje të reja, duke shkuar në total 331 vdekje gjithsej në vend

Greqia është po ashtu një vend që ka shënuar shumë raste të të infektuarve me COVID-19.

Deri tani numri i përgjithshëm i rasteve është 14 978 dhe ndërkohë 65 pacientë po trajtohen në intubim, ndërsa 177 pacientë janë larguar nga spitali.

h.b/dita

September 19, 2020 18:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim