COVID-19 anuloi Panairin e Librit, reagon Shoqata e Botuesve: Do ta zhvillojmë online në këto data

October 15, 2020 18:09

COVID-19 anuloi Panairin e Librit, reagon Shoqata e Botuesve: Do ta zhvillojmë online në këto data

Për herë të parë, Panairi i Librit do të zhvillohet online këtë vit.

Edicioni i 23-të nuk do të mbahet si zakonisht për shkak të pandemisë.

Shoqata Botuesve Shqiptarë sqaron se në datat e planifikuara, 12-15 nëntor, ky aktivitet do të karakterizohet nga një bashkëpunim i gjerë i botuesve shqiptarë në live stream, ose në mjedise fizike, duke respektuar të gjitha kushtet e sigurisë.

“Sot u zhvillua mbledhja e zgjeruar e kryesisë së Shoqatës së Botuesve Shqiptarë, me temë: Organizimi online i Panairit të 23 të Librit të Tiranës, në kushtet e pandemisë Covid-19.

Të bindur që Panairi i Librit është një ngjarje madhore, e cila nuk duhet t’i mungojë qytetit të Tiranës, por edhe lexuesve nga gjithë vendi, të gjithë të pranishmit ishin të një mendjeje për organizmin, në ditët e caktuara që më parë, të një Panairi Libri, kësaj here në një edicion special, kryesisht online, për shkak të pandemisë.

Ky Panair do të karakterizohet nga një bashkëpunim i gjerë i botuesve shqiptarë.

Gjatë ditëve të tij, botues, shkrimtarë, poetë, përkthyes, lexues dhe njerëz të kulturës do të takohen për diskutime librash, prezantime titujsh të rinj, por edhe tryeza debatesh, në live stream, ose në mjedise fizike, duke respektuar të gjitha kushtet e sigurisë.

Që sot ka filluar puna për organizimin e Panairit të Librit Online.

Qendra e këtyre veprimtarive do të jetë qyteti i Tiranës që këtë vit ka 100-vjetorin e tij”, sqaron Shoqata e Botuesve Shqiptarë.

j.l./ dita

October 15, 2020 18:09
Komento

3 Komente

 1. ???!!! October 15, 18:44

  Ta shohim si do te funksionoje! Dhe a ka kohe per nje faqe online!?!

  Reply to this comment
 2. FAKEBOTUES ORDINERE LIBRI NE SHQIPERI ESHTE NJI ALIBI SHARLATANESH October 15, 19:40

  MOOOOOOS

  QISH KSHTU BRE PIKERISHTE KUR

  SHPELLARI SALI PO SHKRUN MBI KRIMET E TIJ

  YY YY M’FALNI KUJTIMET E TIJ

  Reply to this comment
 3. Dardan October 16, 16:54

  Urime, botuesit e ketij viti jashtezakonisht te veshtire e meritojne kete aktivitet ne kete vit jubilar te 100-vjetorit te
  themelimit te Tiarnes kryeqytet i Shqiperise!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim