COVID-19 / Infektohet futbollisti i kombëtares shqiptare

September 12, 2020 16:05

COVID-19 / Infektohet futbollisti i kombëtares shqiptare

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani, ka dalë pozitiv me COVID-19. Lojtari i Vejle BK, i cili luan në Danimarkë, do të humbasë ndeshjen e parë të kampionatit.

Drejtuesi teknik i ekipit, Jacob Kreger, e ka konfirmuar faktin që mesfushori është i infektuar. Gjendja e tij është e mirë dhe momentalisht është i izoluar.

Ramadani është pjesë e rëndësishme e Vejle, skuadër që ai po nis sezonin e katërt në Danimarkë. Mesfushori është edhe pjesë e Shqipërisë, kurse në Superiore ka veshur fanellën e Partizanit.

a.t / dita

September 12, 2020 16:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim