COVID-19/ Infektohet me koronavirus shefi i Komisariatit në Urën Vajgurore

October 17, 2020 14:51

COVID-19/ Infektohet me koronavirus shefi i Komisariatit në Urën Vajgurore

Shefi i Komisariatit të Urës Vajgurore është infektuar me COVID-19. Mësohet se i infektuar ka rezultuar edhe një punonjës bashkie.

Ndërkohë rezultojnë të infektuar mësues, edukatore dhe nxënës në disa shkolla në Berat.

Ditët e fundit Ministria e Shëndetësisë ka raportuar një numër rekord të infektuarish, ndërkohë që është rritur edhe numri i testimeve. Situata vijon të jetë kritike dhe numri i të prekurve është në rritje.

Kujtojmë se të enjten që kaloi, përdorimi i maskës u bë me detyrim dhe kështu do të vazhdojë në kuadër të parandalimit të përhapjes së COVID-19.

h.b/dita

October 17, 2020 14:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim