CR7 dhuron spektakël. Realizon 4 gola

September 23, 2014 21:52

CR7 dhuron spektakël. Realizon 4 gola

Jo më kot këmbët e tij vlejnë miliona euro. Kristiano Ronaldo ka qenë njeriu i ndeshjes për Real Madridin që ka shkatërruar 5-1 Elches në ndeshjen e javës së pestë që u zhvillua në Santiago Bernabeu. Edhe pse fillimisht shënuan mysafirët përmes Edu Albacar nga pika e bardhë (15’), Reali nuk do të dorëzohej.

Gareth Bale shënon në minutën e 20’ ndërsa në të 28-n u akordua penalti dhe shënon Cristiano Ronaldo. Pas një harkimi të Marcelos, Ronaldo e shënoi edhe golin e dytë personal me kokë (32’).

Në të 80 do të dilte edhe goli i tretë personal për Ronaldon , dhe në minutat shtesë (90’+2), Cristiano shënoi edhe golin e katërt. /E.K

September 23, 2014 21:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim