CR 7 lojtari më i mirë në botë për vitin 2014

January 13, 2015 00:04

CR 7 lojtari më i mirë në botë për vitin 2014

Portugezi fiton “Topin e Artë 2014” duke mundur portierin gjerman Neuer dhe rivalin e përjetshëm argjentinas Lionel Messi.

Është ai, Cristiano Ronaldo lojtari më i mirë në planet për vitin 2014. Portugezi triumfoi në natën emocionuese të ceremonisë gala në Zyrih duke rrëmbyer trofeun e lojtarit më të mirë në botë për vitin që lamë pas.

Për herë të tretë Ronaldo fiton këtë trofe pas atyre në 2008 dhe 2013 duke lënë pas portierin gjerman Neuer dhe rivalin e përjetshëm argjentinas Lionel Messi.

January 13, 2015 00:04
Komento

5 Komente

 1. AI... January 12, 20:41

  Ka hedhur para te madhe Perez.Se Ronaldo me ate paraqitje ne Boteror nuk e meritonte.

  Reply to this comment
 2. mark marku January 12, 21:27

  PUNE FIFE, PUNE PLATINI, PUNE SERBIJE, ME NJE FJALE PUNE MUTI

  Reply to this comment
 3. Kris January 12, 21:54

  Cupka Ronaldo!

  Reply to this comment
 4. Tulipani January 13, 08:14

  Ky eshte turpi i botes,ketij si takon asdje nga cka marre.Rrofte blater mashtruesi.

  Reply to this comment
 5. sami January 13, 12:30

  Une jame nje sportdashes dhe desha te fitonte Nojer,por mendoj se nga lojtaret ,pavaresisht paraqitjes ne boteror ,Ronaldo e meritonte topi e arte.
  Mesi ngelet nje mjeshter i topit por Ronaldo eshte futbollist me i kompletuar,Sa per Nojer them se nuk fitoj per aresye se vleresohen me shume sulmusit se sa mbrojtsit apo portieret,
  Ndoshta gaboj ,por ne historine e topit te arte pas vitit 1980 vetem Kanavaro e ka fituar me 2006 ,ndersa si portjer ka fituar Jashin me 1963,
  Mund te ket fituar edhe Bekenbaur nga vitet 70

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*