Cristiano Ronaldo “rizgjohet”, shënon dy gola ndaj Sassuolos

September 16, 2018 17:46

Cristiano Ronaldo “rizgjohet”, shënon dy gola ndaj Sassuolos

Juventusi arriti të fitonte 2-1 në transfertë ndaj Sassuolos, sulmuesi portugez zhbllokoi ndeshjen me një gol me fat, pasi topi që bëri karambol në zonë dhe u përplas në shtyllë, i erdhi në këmbë CR7-s, i cili vetëm sa e shtyu në rrjetë.

Për kampionët e Italisë problemi i vetëm deri tani kishte qenë se blerja 100 milionësh Cristiano Ronaldo nuk kishte gjetur ende golin e parë, por në minutën e pestë të pjesës së dytë, “CR7” shënoi, pasi u gjend në vendin e duhur, në momentin e duhur, pas gabimit të Ferrari, gjatë një goditje nga këndi.

Ndërsa goli i dytë erdhi pas një goditjeje të bukur me të majtën në zonë.

Në fund të ndeshjes shkurtoi diferencën Babacar me kokë, ndërsa Douglas Costa u ndëshkua me të kuq pasi pështyu kundërshtarin.

M.H/ Dita

September 16, 2018 17:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?