Çuçi flet për dosjen 339: Nuk ka asnjë zyrtar të PS-së të implikuar

March 5, 2019 21:40

Çuçi flet për dosjen 339: Nuk ka asnjë zyrtar të PS-së të implikuar

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi i ftuar në “Tempora” në Ora News, thotë se në dosjen 339 nuk ka asnjë zyrtar të PS-së të përfshirë. Në dosje është përfolur në media si i përfshirë në blerjen e votës, kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako.

Për sa i përket dosjes 339, absolutisht nuk ka asgjë për të implikuar asnjë zyrtar të Partisë Socialiste. Janë votues sipas Kushtetutës jo pjesëtarë të bandave. Edhe për sa ka dalë në media nuk ka asgjë që të implikojë zyrtarët e PS-së, përkundrazi. Po t’i referohemi dokumenteve të ODIHR dhe OSBE-së për zgjedhjet e 2017-s…” tha Çuçi.

Pyetjes së moderastores se emisionit –  Ato përgjime kanë dalë nga shërbimet partnere që po përgjonin këto banda.. – Çuçi iu përgjigj:

Nuk e di me çfarë guximin e merrni këtë të drejtë për të thënë një të vërtetë që nuk është e vërtetë. Ato janë përgjime në një dosje të Prokurorisë së Shqipërisë. Nuk ka përgjime partnere. Ka një dosje në Prokurori, do të hetohet deri në fund. Po nxori që ka implikime, absolutisht të dënohet”.

v.l/Dita

March 5, 2019 21:40
Komento

5 Komente

 1. info analitike March 6, 06:48

  Sa arrogant eshte bere edhe qy burri i ish gruas. Spiropalizimi i rilindjes ka filluar te zere rrenje.

  Reply to this comment
 2. TROPOJANI March 6, 08:17

  ky zotnia eshte burri i Delines.
  Lideri suprem i ka çdemtuar te gjithe burrat e ish-grave me
  poste ne regjimin rilindas.

  Reply to this comment
 3. Tan_Tironci March 6, 12:22

  Ndersa Info dhe Tropojani, dy bira kurvash, qe jua kalojne dhe Bajames se Break as.
  Vazhdoni, se keshtu flasin Qytetari Dixhital edhe per nonat, motrat, grate dhe vajzave te juaj. Tung

  Reply to this comment
 4. Kasem gahinji March 6, 16:07

  Simboli i gruas trapajane sheqerja e vicidolit qe polli kopilin sali.

  Reply to this comment
 5. Kasem gahinji March 6, 16:08

  Ndersa sonila simbol i kurverise ne gazetari.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim