“Çunat e burgut 313 janë duke u qethur dhe duke u larë”. Kotësitë e medias rozë me Zogun e Tiranës

January 12, 2020 10:01

“Çunat e burgut 313 janë duke u qethur dhe duke u larë”. Kotësitë e medias rozë me Zogun e Tiranës

Një personazh televiziv i njohur si Zogu i Tiranës u arrestua pak ditë më parë për prostitucion.

Interesimi i mediave rozë për të është i pazakontë, por jo duke trajtuar fenomenin, apo shembullin dhe mësimet që duhet të nxjerrë shoqëria prej rastit.

Me sa duket Zogu me emrin Hermes dëshmoi se një pjesë e atyre që i prezantohen në ekrane publikut si “Vipa” janë eskorta të prostitucionit në Tiranë.

Por në vend një analize të krizës morale që ka përgjunjur këtë vend, shofim intervista me Zogun si kjo më poshtë:

January 12, 2020 10:01
Komento

5 Komente

 1. Eglenti January 12, 10:03

  Kam lexuar disa postime keto dite nga miq te mire qe lexojne apo shohin Media qe promovojne Lajme dhe Energji negative. Te jem I sinqerte, mua nuk me dalin asnje nga keto lajme ne sepse une kam vendosur te mos I ndjek dhe I kam bere bllok dhe ban nga llogarite e Mia.
  Media ushqehet nga ne. Nese secili nga ne nuk I ndjek me, edhe media do te filloje te mendoje dhe veproje ndryshe.
  Eshte detyra jone qe te publikojme dhe te ushqehemi me Lajme te mira, pozitive, inspiruese, motivuese dhe shpresedhenese.
  Nese nuk ke cfare Ben share, bej share kete postim dhe do ta shohesh qe do te ndjehesh Super 🙂

  Nderkohe qe po shkruaja kete postim tek Plaza, shoh nje taksist qe hante fruta dhe I hidhte lekurat ne toke; shkova dhe I thashe me miresjellje qe te mos e bente dhe jo vetem qe ndaloi por edhe sapo une u largova doli dhe I mblodhi te gjitha dhe I hodhi tek koshi….

  Secili nga ne mund ta beje ndryshimin duke dale nga zona e komfortit dhe Duke bere gjera qe mbase nuk I perkasin atij.
  Nese e sheh kete gje beje edhe ti!

  Super Respekte Eglenti

  Reply to this comment
 2. Hahahaaa January 12, 11:10

  Zogut të Tiranës, çojini një vazolinë tek 313, se mos ka dhimbje të fundshpinës

  Reply to this comment
 3. Adih January 12, 14:32

  Qindra police ,kane me se nje vit qe pergjojne bythqirin Hermes .Pagojme ne kokpalaret me taksat tona rrogen e qindra pergjimeve ..Meruni dhe gjeni ate shoferin e kryetarit te bashkise se Lushnjes .Apo zdoni ti nxirni petkun e byrekut dhe te pazareve te pista te ketyre bandilleve me petk politik. Ky kryetari i bashkise duhet te japi doreheqje .Besoj se nuk do qe ta kapi shoferin e kryetarit policia ,e githmone me urdher nga lart .

  Shkoni dhe gjeni vrasesin me snajper te bizesmenit ne rreshen .Ky killer eshte midis nesh ,dhe ne e kemi jeten te pa sigurt ,e pastaj meruni me zogun e Tiranes ,.
  Late nam o pushtet i pa pushtetshem .

  Reply to this comment
 4. Qe kur erdhen COBENJTE NE VITIN 1900 NE SHQIPERI U THA EDHE BARI January 12, 16:24

  Adih je shume i sakte ..Akoma postin e k.bashkise ky mafiozi e ka ????????? Epo ky nuk eshte shtet por Camora ,e duhet te terhiqet si cerdhe mafiozash qe jane..

  Reply to this comment
 5. ts January 13, 11:54

  More po ky “zogu” spo i ndahet faqeve te para e lajmeve aq “terheqese!” Po mjaft se ma bet kte b.q personazh hollivudian e jepini edhe nje oskar imoraliteti !!Cfar doni te na tregoni me kte ftyr gjysem femre !Po turp he burra ,cfar lexojn femijet tan …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim