Daçiç: As ish-Sekretarja e Shtetit, Klinton nuk kërkoi njohjen e Kosovës

November 11, 2014 17:09

Daçiç: As ish-Sekretarja e Shtetit, Klinton nuk kërkoi njohjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, deklaron se mesazhi i Ramës nuk ishte në përputhje me objektivat e vizitës.

“Vizita e kryeministrit Rama në Beograd nuk e përmbushi qëllimin e saj. Mesazhi i Ramës nuk ishte në përputhje me objektivat e vizitës. Njohjen e pavarësisë së Kosovës nuk e ka kërkuar as ish-Sekretarja e Shtetit, Klinton nuk kërkoi njohjen e Kosovës. Këtë gjë e bëri kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, dje në Beograd”, tha Vuçiç për mediat serbe.

November 11, 2014 17:09
Komento

2 Komente

 1. alphade November 11, 19:53

  Mbase zonje Klinton nuk kerkoi ”pavaresine e Kosoves” , sipas Dacicit, ama Dacici ”harroi”
  se zonja Klinton, nen kuptohet Klintoni , i dergoi ”selame” Sebise duke derguar mijra tone-
  lata ”qofte e salcice ” ne vitin 1999 ….!
  Nje gje kam vene re dje dhe sot se megallomania , harbutlleku , mendje madhesia, paragjykimet’
  miti i Serbise se Madhe, ende lulezon , mentaliteti kralian eshte i pranishem edhe sot e kesaj
  dite te lideret serbe ! Akoma shteti dhe populli serb jeton me delirin e madheshtise se dikureshme te kohes se kraljeve dhe Jugoslavise titiste ku Beogradi ishte shndrruar ne ”Meke”
  te vendeve te ”paangazhuara qe u themelua nga katershja e te ”medhenjeve ” Titos, Naserit,
  Nehruit dhe Sukarnos dhe nuk kuptojne akoma se ajo kohe eshte kapercyer, sebashku me
  kapercimin e ”luftes se ftohte”…..! O tempora o mores …!!!

  Reply to this comment
 2. mergimtari fv November 11, 20:53

  Da-çiçi ! çfare pamvaresie te kerkonte me Klintoni ? ai çift amerikan beri punen qe ti e mban ment mire , marrja e Kosoves me lufte i vuri kapak çeshtjes , kovaçe uralesh lini pordhet se i kini pa ere , vajti haku te i zoti , pritni se eshte fillimi , nuk keni pare gje akoma , se do shihni akoma si zagari sherbetor dhenderr i juaj llahtari qe te beheni gaz i botes per çmendine .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*