Daçiç: Do mbledhim qeverinë për hapat e mëtejmë

July 11, 2015 14:03

Daçiç: Do mbledhim qeverinë për hapat e mëtejmë

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se Kombet e Bashkuara dhe e gjithë bota duhet ta dënojnë atentatin ndaj kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiç.

Kjo dëshmoi se ende kemi probleme mes veti, edhe pse ne jemi për paqe. Ky nuk është sulm kundër Vuçiçit, por kundër kombit serb. Kjo nuk është një goditje për Serbinë, por një goditje mes raporteve Serbi-Bosnjë. Kemi thirrur një mbledhje urgjente të Qeverisë për hapat e mëtejmë”, ka thënë Daçiç për Tv Pink, raporton Telegrafi.

July 11, 2015 14:03
Komento

5 Komente

 1. Kris 1 July 11, 14:50

  Me qene si dhe dashuri ka thene Ilir Meta

  Reply to this comment
 2. DRENICA E KUQE July 11, 14:56

  Genjeshtar i pacipe! Ju jeni per paqe? Keni kryer gjenocid ndaj civileve dhe e quani atentat gjuajtjen me gure te nje krimineli zyrtar! Nuk kryhen krime vetem me arme, kryhen edhe me politike!… Ju po e vazhdoni krimin me politike aty ku e keni lene me arme! Kujtoni ju se nuk ju njeh bota?… Mashtroheni rende.

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 3. Arben July 11, 15:15

  SERBIA DUHET TE KALOJE NEPERMJET NJE PROCESI TE “DEMILLOSHEVICIMIT”,

  NJESOJ SI GJERMANIA KALOI NEPERMJET DENAZISTIFIKIMIT, PAS LUFTES SE II-TE BOTERORE.

  NUK DUHET TE KEMI ILUZIONE, PAQJA REALIZOHET NGA DY PALE.

  SI MUND TE REALIZOHET PAQJA NQS.

  1. SERBIA NUK KERKON FALJE PUBLIKISHT PER KRIMET QE KA BERE.

  2. SERBIA NUK PENDOHET REALISHT NE VETVEHTE PER KRIMET QE KA BERE.

  3. SERBIA NUK PAGUAN KOMPENSIM PER FAMILJET DHE SHTETET QE KA
  DEMTUAR

  4. SERBIA NUK “DEMILLOSHEVICOHET”

  PA KETO KUSHTE, PAQJA ESHTE NJE ILUZION.

  Reply to this comment
 4. LABI July 11, 16:01

  Genocidin e Serbise dhe te gjithe Perendimit, ndaj boshnjakeve civile e te pafajshem, ne vendin e tyre, ne hallet e tyre, ne fukarallekun e tyre…..nuk mund ta fshije nga kujte sa asnje njeri I ndershem. Vetem pseudopilitikanet mund te mendojne se e zevendesuan veprimin kriminale me fjalen slloganin “PAQE” apo e lane gjakun e mijra te pafajshemeve me nje “perkujtimore”……

  Kesaj I thone ti vrasesh edhe nje here pas 20 vjeteve ata qe kane mbetur te gjalle atje. Bota bota po tallet me te gjithe kombet ku eshte ushtruar genocide. Perjashto cifutet, qe edhe pas 70 vjeteve, edhe pse jane kjo peshuar nga Gjermania, akoma kerkojne…..Po kombet e t’ja ra c’duhet te bejne? Vecanerishte shqiptaret, qe ju eshte mare Jo vetem jeta e civileve por edhe trualli!!!!

  Kesaj qe bota po ben ndaj Serbrenices I thone “ti veshe m….t lule” TURP!

  Reply to this comment
 5. nje ish myslyman July 11, 16:11

  Kur flet dhe keshillon e komenton nje injorant , turkoshak e ekstremist islamik si ky Arbeni , te kesh dy by..e , nje t’a çash e nje t’a mbash se te duhet per te dhje.e .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*