Daçiç: Serbia kurrë nuk do ta linte Kosovën për BE-në

November 16, 2014 14:34

Daçiç: Serbia kurrë nuk do ta linte Kosovën për BE-në

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç deklaron se vëllazërimi i Serbisë me Rusinë nuk mund të shkatërrohet asnjëherë, por se interesi politik i shtetit serb është Bashkimi Evropian.Por sqaron se Serbia nuk do të hynte kurrë në BE, nëse BE-ja do t’i kërkonte njohje të Kosovës

“Sa ka të ardhura për kokë banori Serbia, sa do të kishte po u bë anëtare e BE-së dhe sa duhet të fitojë nga buxheti i BE-së? Serbia ka interes të jetë anëtar deri sa të bëhet vend i zhvilluar i BE-së sepse do të fitonte para pa kthim”,ka vlerësuar Daçic, kyetar i Partisë Socialiste të Serbisë.

Ivica Daçiç tha se edhe Rusia nuk e ka problem anëtarësimin e Serbisë në BE, për shkak se shteti serb nuk mund të jetë anëtare e Lidhjes së Euroazisë për shkaqe gjeografike.

November 16, 2014 14:34
Komento

6 Komente

 1. Beni November 16, 16:05

  keto jane “akoma te ura” thote populli

  Reply to this comment
 2. tironc prej verteti November 16, 17:40

  Keta vazhdojne me ndergjegje te plote te jetojne si vegla te verbera te ruseve ne Ballkan, duke luajtur rolin e qenit qe lef dhe kafshon sa here u thote ustai ne Moske. Keta idiote jane problem per ne, per Evropen si dhe per evete njerezit e thjeshte ne Serbi. E kane kthyer ate vend ne nje kopsht zoologjik dhe as nuk kuptojne se ku jane e si veprojne. Evropa duhet seriozisht te beje dicka me ta, e jo tu lepij bythen sic ka bere deri me tani.

  Reply to this comment
 3. urimi80 November 16, 21:49

  po puna eshte mo rot k…i se nuk perpiqet BE te vij tek ju .dhe eshte e qarte nga BE-ja qe pos njohet kosoven nje mut do merni

  Reply to this comment
 4. Korrektuesi November 16, 22:10

  Cfare perkthimi “per koke banori” 🙂

  Dhe “shteti serb nuk mund te jete anetar dhe jo gjinia femerore anetare”

  Reply to this comment
 5. lushi November 17, 00:56

  E dij une me se miri perse ti e don Europen,per shkak te borxhit publik prej 2850 eurove per koke banori se ti kurren e kurres nuk e-ishe drejtuar nga Europa.

  Reply to this comment
 6. elio November 17, 20:05

  Nejse, kam pershtypjen qe po merremi shume me kete koktulin…lere budallain ne balten e tij(serbine)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*