Dade kërkesë Ramës për tjetër nismë kundër Berishës

April 25, 2016 14:32

Dade kërkesë Ramës për tjetër nismë kundër Berishës

Deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade i ka bërë  një kërkesë kryeminstrit Rama për një nismë tjetër ndaj ish-kryeministrit Berisha, pas deklaratave të tij për armatim të qytetarëve.

Burime brenda grupit të PS thanë për Ora News se Dade ka deklaruar se nuk mjafton vetëm dënimi me 10 ditë. Ajo ka pyetur:

“Kryesia a ka mendim për ta çuar në prokurori?”

Po sipas të njëjtave burime thonë se Dades i është përgjigjur Gramoz Ruçi i cili i ka thënë se Kuvendi kaq kompetenca kishte dhe se veprimet e tjera janë vendimmarrje e Prokurorisë.

April 25, 2016 14:32
Komento

1 Koment

  1. Blerimi April 25, 14:57

    Me kembe shkruani? Deputetja e PD, Dede dhe jo Dade, Ora Neës. Pfff

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*