“Daily Mail”: Shqipëria, më e mira e Grupit A

June 23, 2016 17:48

“Daily Mail”: Shqipëria, më e mira e Grupit A

Shqipëria merr një tjetër vlerësim pozitiv. Kësaj radhe tabloidi britanik “Daily Mail” ka vënë notat për të gjitha kombëtaret pjesëmarrëse në Europian, bazuar në paraqitjet e tyre ne fazën e grupeve.

Në Grupin A, pavarësisht eliminimit, Shqipëria ka marrë notën më të lartë, duke lënë mbrapa të gjithë rivalët e tjerë. Bazuar në sistemin britanik të vlerësimit, “Daily Mail” i ka dhënë Shqipërisë “B”, ndërkohë që grada më e lartë është “A+”.

“Njëra nga dy ‘humbëset fatkeqe’ e cila u rendit në vendin e tretë por nuk kaloi në 16 më të mirat. Shqipëria performoi sipër pritshmërive edhe pse u eliminua. Një paraqitje impresive me 10 lojtarë në humbjen 1-0 ndaj Zvicrës, ndërsa mbajtën 0-0 Francën për 90 minuta dhe pastaj i jepen vetes një mundësi kualifikimi me fitoren e parë në një Europian. Një kompeticion i mirë dhe një nisje e mbarë e një projekti që premton vazhdimësi”, shkruan tabloidi britanik.

Ndërkohë, pas kuqezinjve renditet Zvicra që “Daily Mail” e vlerëson me “B-”, pastaj Franca me “C+” si dhe Rumania me “D”.

June 23, 2016 17:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*