Dako merr mandatin e tretë, mbi 13 mijë vota avantazh ndaj Dumës

June 23, 2015 19:37

Dako merr mandatin e tretë, mbi 13 mijë vota avantazh ndaj Dumës

Në bashkinë e Durrësit ka përfunduar procesi i numërimit të votave që shpall fitues kandidatin e ASHE, Vangjush Dako me 57, 13 për qind të votave dhe më një diferencë mbi 13 mijë vota në raport me kandidaten e koalicionit të djathtë APPD, Grida Duma.

Dako në këtë mënyrë rikonfirmohet në krye të bashkisë së qytetit bregdetar për një mandat të tretë. Kreu i ri i bashkisë së Durrësit pritet të japë një deklaratë për mediat në orën 21:00 të mbrëmjes së sotme.

June 23, 2015 19:37
Komento

3 Komente

 1. emigranti June 23, 19:53

  Me vjen keq qe ky qytet i mrekulluar nuk nxori nje tjeter Kandidat te zoti.do te isha i kenaqur me shume me nje tjeter Kandidat se sa me vangjush dakon, por shqipria votoi dhe shpresojme te behet me e mira per kete qytet.

  Reply to this comment
 2. edi June 23, 20:01

  jo per nai gjo,po kte gocen se kishim nigju nai her n’durres,ma mir t’kishit von nai pederast si oerti..po m’duket se e kan lon per heren tjetr..

  Reply to this comment
 3. Arben June 23, 20:07

  KETIJ JA BENE “DHURATE” GRIFSHEN.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim