Dako në linjën e Ramës: “VOA merret me paçavure, ka degraduar”

January 31, 2019 21:52

Dako në linjën e Ramës: “VOA merret me paçavure, ka degraduar”

Kryebashkaiku i Durrësit, Vangjush Dako, i përfshirë si personazh i rendësishëm i përgjimeve të dosjes 339, ka ndjekur trendin e shefit të tij Edi Rama, në vlerësimin e Zwrit tw Amerikws.

Ndërsa Rama përsëriti thënien “kazan” për VOA-n, Dako u shpreh se media amerikane merret me paçavure.

Etiketimin Dako e bëri nga studioja e emisionit “Open”.

Pasi përsëriti teprueshëm frazën ”miqësia me kriminelë nuk përbën asnjë shqetësim”, me tone ironie Dako adresoi frazat e mëposhtme në adresë të VOA-s.

“E kam parë me sy të mirë, por tek këto paçavure që po transmeton kam parë një degradim të saj. Zëri i Amerikës  merret me një përgjim, me një darkë të Vangjush Dakos, kjo mua më duket jo serioze”.

k.a. / dita

January 31, 2019 21:52
Komento

3 Komente

 1. Aliu nga Selenic February 1, 01:38

  Ketu nuk eshte zeri i A,erikes pore zeri i Elez Biberaj. Elez Biberaj eshte autori i shkermocjes se shqiperise me kryekrimineli Sali Berisha.!
  Me sa duket me vendosjen e Drejtesise Berisha do te vihet ne bangen e te akuzuarve.
  Pore ne se ndodhe nje gje e tille pa tjere qe ne krahe te tije do te jet edhe Elez Biberaj.
  Athere c`fare do te ndodhe.?
  Pikrishte per kete Elezi ka ndezur Motorrat tek Zeri i Amerikes me qellim qe ne shqiperi mte kete destabilizim dhe ne keto kushte ferorma ne drejtesi te beje prapa ktheu.
  E gjith situat ketu vertetite. Rama ket gje besoi qe e din pore se sa eshte forca e tije per tua argumentuar OMN-se dhe administrates Amerikane kjo eshte ceshtje e tija.
  Ne se nuk e ben kete e gjith pune qe eshte bere per refrmat ne shqiperi do te shkoje si puna e SUDES.!

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro February 1, 18:53

  O like i Selenices ,po te kishe koken nga ke bythet do te ishe me i mençur!!!!!! Kendej nga anet tona ka nje shprehje popullore: Kur i ha bytha dhise ha trasten e barise!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Arben February 1, 21:48

  Fajin e ka saliu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*