Dako: Populli i Durrësit është i kënaqur me mua, e ka treguar me votë

February 6, 2015 17:15

Dako: Populli i Durrësit është i kënaqur me mua, e ka treguar me votë

Kryebashkiaku i Durresit, Vangjush Dako tha gjatë emisionit “Opinion” në Tv Klan, se populli i Durrësit ishte i kënaqur me të dhe se kjo është treguar edhe me votë.

Gjatë diskutimit për hartën e re të Shqipërisë, të dalë pas reformës territorial, Dako reagoi ndaj deputetes së PD-së, Jorida Tabaku, se kryebashkiaku i Durrësit nuk është shembulli më i mirë i administratorit të pushtetit vendor, raporton Lapsi.al.

Vangjush Dako përflitet se do rikandidojë sërish për kreun e Bashkisë Durrës.

 

February 6, 2015 17:15
Komento

3 Komente

 1. isi February 7, 10:21

  personal,;me ndertime te tmerrshme duke zene hapesira publike.Po pse duhej prishur vepra e ish ministrit Edi Rama ,kinema milenium, dhe sheshi para Vangjush Dako ne Durres dhe Qazim Sejdini ne Elbasan jane personat me te urryer ne popull,i kane kthyer keto qytete ne cifliksaj dhe te ndertohej nje ngrehine shumekatsheqe ka bllokuar qendren e Elbasanit dhe arrin gjer ne bulevard.Me mosprishjen e ketij pallati,Edi Rama po peshtyn mbi vetveten,ky pallat erreson qytetin ,si vullkan i zi ne mes te qytetiot,ku e gjeti prone Qazimi,qe vetem ndonje sholle opinge mund ti kete lene i ati trashegim.Rikandidimi i Qazimit eshte turpi i partise socialiste dhe humbje e deklaruar per ps ne zgjedhjet lokale.

  Reply to this comment
 2. baba nga durrsi February 7, 13:49

  Ky njeri i ka vene kazmen DURRSIT ne kto vitet e fundit, dhe duhet te largohet menjehere, dhe te burgoset per genocid ambiental. Le te na shpjegoje ky dallkauk, sa pika parkimi ka bere per automjetet ne qytet, sa vijezime rrugesh dhe parkimesh ka bere,(asnje vize e bardhe nuk gjendet neper rruge), sa semafore muti ka vene ne pune apo ka shtuar, si eshte menaxhuar sistemi i pastrimit dhe gjelberimit te qytetit, sa aktivitete per popullaten e Durrsit dhe turistet e huaj ka organizuar ky legen, dhe ajo per te cilen e AKUZOJ me te madhe eshte: PSE KY kryetar bashkie(meriton te shkruaj me te vogel sepse eshte i vogel ne punera dhe ide) NUK I KA KRIJUAR NJE MUNDESI DHE KOMODITET ATYRE PENSIONISTAVE TE SHKRETE QE LUAJNE DOMINO perpara shkolles se mesme N. Frasheri ,te cilet ulen si barbona neper copa tullash, legena te care te kthyer me bythe perpjete,kova llaci,arka domotesh, kartona plenash, e me gjithfare sendesh rrethanore? Kaq ngushte eshte fondi i bashkise per 10-12 tavolina di merda prej betoni apo prej druri ku pensionistet e gjore te ulen dhe te bejne rehat nje dore letra apo domino? Jam i sigurte qe gjithe kto pune te vogla por domethenese do kerkonin nje fond qesharak prej 1 milion leke te vjetra!

  Reply to this comment
 3. bersant February 7, 15:18

  O Gjusho:Mos kandito sepse edhe votat qe do te jepni simpatizantet e PS po te pane ty nuk do te votojne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*