Dalin analizat, dasmorët në Shijak nuk u helmuan nga ushqimi, por…

August 24, 2017 12:28

Dalin analizat, dasmorët në Shijak nuk u helmuan nga ushqimi, por…

Në zhvillim të ngjarjes të disa ditëve më parë, ku rreth 13 dasmorë në Shijak u shtruan në spitalin e Durrësit me diarre, të vjella dhe temperaturë të lartë, analizat toksikologjike të ardhura nga mjekët sjellin një informacion vërtet të çuditshëm.

 Sipas analizave të konfirmuara dhe nga kryeinspektorja e inspektoriatit shëndetësor, Xhaneta Saliu, të shtruarit në spital kanë pësuar përkeqësim të gjëndjes shëndetësore jo në sajë të helmimit nga ushqimi, por nëpërmjet kondicionerit, i cili sipas pronarit të lokalit, ishte i komanduar disa gradë nën normalen.

Restoranti në fjalë ku zhvillohej dasma u mbyll disa ditë më parë nëpërmjet një urdhri lëshuar nga Agjencia e Mbrojtjes së Konsumatorit (AKU), dhe pritet që së shpejti të rifillojë aktivitetin.

August 24, 2017 12:28
Komento

5 Komente

 1. C'a bohet kshtu August 24, 15:54

  …… e shikoni cfare ben paraja, helminin e ushqimit ja vesh kondisionerit…. mos e beso po deshe.
  Keto gjera ndodhin ne Albanistan.

  Reply to this comment
 2. enverdjali August 24, 18:35

  Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha. Kaq per kryeinspektoren e Inspektoriatit Shendetesor.

  Reply to this comment
 3. perkthyesi August 24, 18:37

  Sipas kesaj logjike, te gjithe ata qe e ulin nivelin e nxehtesise se kondicionerit, do te helmohen!! Ne se e kam gabim, i lutem dikujt qe eshte specialist i ketyre puneve, te ma shpjegoje kete dukuri te cuditshme dhe te papritur!

  Reply to this comment
 4. Arben August 24, 20:56

  JO PO U HELMUAN SE LESHOVA UNE NJE PORDHE.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK

  I KA HAK TE GJITHA TE KEQIJAT QE E GJEJNE.

  Reply to this comment
 5. Mark uk August 25, 18:32

  Ma mire nje mik se nje ciflik thot populli.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*